HTC Desire 825 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
958

HTC Desire 825 Güncelleme Nasıl Yapılır

HTC Desire 825 Güncelleme Nasıl Yapılır Piyasada bulunan birçok cihaz bildiğiniz gibi Android işletim sistemini kullanmaktadır.Bunlardan biriside HTC firmasıdır.HTC cihazlarda da bilindiği android işletim sistemini bulunuyor.Google tarafından çıkan yeni sürümler ise firmalar tarafından kendi cihazlarına göre adapte edilerek modelleri için kullanıcılarına sunuluyor.

HTC Desire 825 Teknik Özellikleri
-Super LCD 5.5 inç ekrana sahip olan telefonun ekran gövde oranı yaklaşık %69.1 ve 267 ppi piksel yoğunluğu ile 720 x 1280 çözünürlük sunuyor. Telefonun ekranı Corning Gorilla Glass korumasına sahip.

-Htc Desire 825‘in arka tarafında LED flaşlı 13 MP ana kamera yer alırken ön tarafta ise 5 MP selfie kamerası bulunuyor. Telefonun her iki kamerası da 1080p kalitede video çekimi yapıyor.

-Android v6.0 (Marshmallow) işletim sistemi ile gelen telefon 16 GB dahili depolama alanına ve 2 GB Ram‘e sahip. Özel mikroSD yuvası bulunan telefon 200 GB’a kadar sd kart desteği sunuyor.

-Gücünü Snapdragon 400 chipset, Quad-core 1.6 GHz Cortex-A7 işlemci ve Adreno 305 grafik işlemciden alan telefon orta seviye bir performans sunacaktır.

HTC Desire 825 Güncelleme Nasıl Yapılır

Sistem yazılım sürümünüzü kontrol etme

-Bir sistem yazılım güncellemesi yüklemeden önce, telefonunuzda bulunan Android ve HTC Sense sürümlerini kontrol edebilirsiniz.
-Giriş ekranında, > Ayarlar > Hakkında öğesine dokunun.
-Yazılım bilgisi öğesine dokunun.

buradan sistemde yeni bir güncelleme varsa güncelleme kontrol edebilirsiniz.Eğer güncelleme varsa HTC marka cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

Bir yazılım güncellemesini yükleme

-HTC Desire 825 Internet’e bağlandığında ve yeni bir yazılım güncellemesi olduğunda, durum çubuğunda güncelleme bildirimi simgesi görünür.
-Bildirimler panelini kaydırarak açın ve sistem güncelleme bildirimine dokunun.
-Veri bağlantınızı kullanarak güncellemeyi indirmek istemiyorsanız, Yalnızca Wi-Fi üzerinden güncelle öğesini seçin.
-İndir öğesine dokunun.
-İndirme işlemi tamamlandığında, Şimdi Yükle‘yi seçin ve Tamam’a dokunun.

Güncellemelerini elle kontrol etme

-Giriş ekranında, öğesine dokunun, ardından Ayarlar öğesini bulup dokunun.
-Hakkında > Yazılım güncellemeleri. HTC Desire 825, güncelleme olup olmadığını kontrol eder.
Not: Internet bağlantınız yoksa mobil veriyi açmanız veya bir Wi‍-Fi ağına bağlanmanız istenir. Bağlandıktan sonra, güncellemeleri kontrol etmek için Şimdi kontrol et öğesine dokunun.

NOT : Güncelleme işlemini bu şekilde internet bağlatınız sayesinde kısa sürede yapabilirsiniz.Tabi güncelleme başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar olacaktır.Bunlardan birisi mutlaka cihazınızın bir yedeğini alınız yani cihazda bulunan bilgilerinizin bir yedeğini mutlaka alınız.

Diğer bir durum ise güncelleme işlemine başlamadan önce cihazın şarj durumunu mutlaka bakınız.En az yüzde 50’den daha yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde güncelleme durumunda oluşabilecek aksaklıklar soru çıkartabilir ve cihazda bulunan tüm bilgilerinizin silinmesine neden olabilir.En garanti ihtimal ise şarja bağlayarak güncelleme işlemine başlamanız olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir