HTC 10 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
412

HTC 10 Güncelleme Nasıl Yapılır

HTC 10 Güncelleme Nasıl Yapılır Piyasada bulunan birçok cihaz bildiğiniz gibi Android işletim sistemini kullanmaktadır.Bunlardan biriside HTC firmasıdır.HTC cihazlarda da bilindiği android işletim sistemini bulunuyor.Google tarafından çıkan yeni sürümler ise firmalar tarafından kendi cihazlarına göre adapte edilerek modelleri için kullanıcılarına sunuluyor.

HTC 10 Teknik Özellikleri
-5.2 “Quad HD LCD ekran
-Qualcomm Snapdragon 820
-4GB RAM
-32 / 64GB depolama seçenekleri. microSD kart yuvası (2TB’a kadar)
-f/1.8 diyafram, OIS, lazer otofokus, RAW, 4K video kayıt, 12X slow-mo modu, Pro kamera modu, hyperlapse ve 1.55um piksel ile -12MP UltraPixel 2 arka kamera
-5MP ultra geniş lens, OIS, 1.34um piksel ve f/1.8 diyafram ile ön kamera
-Dolby Audio, alt woofer ile Boomsound stereo hoparlörler
-3,000mAh batarya

HTC 10 Güncelleme Nasıl Yapılır

Sistem yazılım sürümünüzü kontrol etme

-Bir sistem yazılım güncellemesi yüklemeden önce, telefonunuzda bulunan Android ve HTC Sense sürümlerini kontrol edebilirsiniz.
-Giriş ekranında, > Ayarlar > Hakkında öğesine dokunun.
-Yazılım bilgisi öğesine dokunun.

buradan sistemde yeni bir güncelleme varsa güncelleme kontrol edebilirsiniz.Eğer güncelleme varsa HTC marka cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

Bir yazılım güncellemesini yükleme

-HTC 10 Internet’e bağlandığında ve yeni bir yazılım güncellemesi olduğunda, durum çubuğunda güncelleme bildirimi simgesi görünür.
-Bildirimler panelini kaydırarak açın ve sistem güncelleme bildirimine dokunun.
-Veri bağlantınızı kullanarak güncellemeyi indirmek istemiyorsanız, Yalnızca Wi-Fi üzerinden güncelle öğesini seçin.
-İndir öğesine dokunun.
-İndirme işlemi tamamlandığında, Şimdi Yükle‘yi seçin ve Tamam’a dokunun.

Güncellemelerini elle kontrol etme

-Giriş ekranında, öğesine dokunun, ardından Ayarlar öğesini bulup dokunun.
-Hakkında > Yazılım güncellemeleri. HTC 10, güncelleme olup olmadığını kontrol eder.
Not: Internet bağlantınız yoksa mobil veriyi açmanız veya bir Wi‍-Fi ağına bağlanmanız istenir. Bağlandıktan sonra, güncellemeleri kontrol etmek için Şimdi kontrol et öğesine dokunun.

NOT : Güncelleme işlemini bu şekilde internet bağlatınız sayesinde kısa sürede yapabilirsiniz.Tabi güncelleme başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar olacaktır.Bunlardan birisi mutlaka cihazınızın bir yedeğini alınız yani cihazda bulunan bilgilerinizin bir yedeğini mutlaka alınız.

Diğer bir durum ise güncelleme işlemine başlamadan önce cihazın şarj durumunu mutlaka bakınız.En az yüzde 50’den daha yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde güncelleme durumunda oluşabilecek aksaklıklar soru çıkartabilir ve cihazda bulunan tüm bilgilerinizin silinmesine neden olabilir.En garanti ihtimal ise şarja bağlayarak güncelleme işlemine başlamanız olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir