WordPress Tema Güncelleme Nasıl Yapılır

2
2238

WordPress Tema Güncelleme Nasıl Yapılır

WordPress Tema Güncelleme Nasıl Yapılır için sitemizde bulunan konuları takip ederek tema yada eklenti güncelleme konularına ulaşabilirsiniz.

WordPress Nedir?
WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz.

WordPress sitemizin tema güncellemesini yapmak istiyorsanız bu işlemi farklı yollardan yapabilirsiniz.Genel olarak wordpress sitelerde ücretli alınan temalarda bu sistem biraz daha farklı çalışmaktadır.Yüklediğiniz temaya ait yeni bir güncelleme çıktığı zaman size uyarı gelebilir yada mail atılabilir.Atılan mailde nasıl güncelleme yapacağınıza ait bilgiler gelmektedir.


1-Panel üzerinden wordpress tema güncelleme
Wordpress paneliniz üzerinden sitenizde kullandığınız temalar kolayca güncelleyebilirsiniz.Bu işlem için ise sitenizde temanıza ait bir panel yada görünüm bölümünden tema güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

2-FTP üzerinden wordpress tema güncellemek
Wordpress sitenize FTP üzerinden giriş yapınız ve güncellemek istediğiniz dosyalara giriş yapınız.themes bölümü temanıza ait bölümdür.Buradan istediğiniz yüklü yada yüklü olmayan temalara ulaşabilirsiniz.Eğer güncellemek istediğiniz temayı bilgisayarınıza indirerek daha sonra sürükle bırak mantığı ile FTP bölümüne atarsanız tabi themes klasörü içerisine temanız güncellenmiş olacaktır.FTP üzerinden güncelleme işleminiz diğer yönteme göre daha hızlı ve basit olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
wordpress

güncelleme için teşekkürler

Cüneyt

Teşekkürler faydalı bilgiler için.