WordPress Eklenti Güncelleme Nasıl Yapılır

1
1565

WordPress Eklenti Güncelleme Nasıl Yapılır

WordPress Eklenti Güncelleme Nasıl Yapılır yazımızda eklenti güncelleme nasıl yapılır bulabilir ve kolayca güncelleme yapabilirsiniz.

WordPress Nedir?
WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. B2/cafelog projesinin resmi devamı kabul edilir. WordPress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001’e kadar uzanır.

Kullanım, hız, geniş kullanıcı tecrübesi ve rahatlığına odaklanmış bir yayım yazılımı olup açık kaynak yazılımına katılan aktif bir toplulukla geliştirilmektedir.


1-Panel üzerinden wordpress eklenti güncelleme
Wordpress paneliniz üzerinden sitenizde kullandığınız eklentileri kolayca güncelleyebilirsiniz.Bu işlem için ise Eklentiler bölümüne geliniz ve güncelleme bölümünde bulunan eklentileri seçiniz.Güncelle dedikten sonra işleme başlayacaktır..
wordpress_eklenti_güncellemek

2-FTP üzerinden wordpress eklenti güncellemek
Wordpress sitenize FTP üzerinden giriş yapınız ve güncellemek istediğiniz dosyalara giriş yapınız.Plugins bölümü eklentilerinize ait bölümdür.Buradan istediğiniz yüklü yada yüklü olmayan eklentiye ulaşabilirsiniz.Eğer güncellemek istediğiniz eklentiyi bilgisayarınıza indirerek daha sonra sürükle bırak mantığı ile FTP bölümüne atarsanız tabi plugins klasörü içerisine eklentiniz güncellenmiş olacaktır.FTP üzerinden güncelleme işleminiz diğer yönteme göre daha hızlı ve basit olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
pascal

elinize sağlık