Windows 8 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1902

Windows 8 Güncelleme Nasıl Yapılır

Windows 8 için son olarak 3 yıl önce sistem için güncelleme açıklamıştır.Windows 8 Güncelleme Nasıl Yapılır..
Windows 8, Microsoft firmasının kişisel bilgisayar kullanımı için Windows 7’nin halefi olarak ürettiği işletim sistemidir. 26 Ekim 2012’de piyasaya çıkmıştır.Belirli zaman aralıklarda iyileştirme için Windows 8 için güncellemeler çıkmaktadır.Bu güncelleme işlemlerini sistem üzerinden istediğiniz gibi kolayca ve internet hızınıza bağlı olarak yapabilirsiniz.Windows 8 güncellemesi için konumuzu takip edebilirsiniz.

Windows 8 Otomatik Güncelleme
İlk olarak Başlat bölümüne geliniz ve Denetim Masasına giriş yapınız.Güvenlik yazan yeri tıkladıktan sonra karışımıza update / güncelleştirme bölümü gelecektir.

windows8-otomatik-guncelleme

Buradan Güncellemeleri denetle dedikten sonra işletim sistemi için çıkmış bir güncelleme varsa göstercektir ve indirme işlemide başlayacaktır.Windows 8 günümüze göre eski bir işletim sistemidir ama halen vazgeçemeyen ve kullanmak isteyen birçok kullanıcı mevcut diyebiliriz.

Windows 8 için yayınlanan son güncelleme ise Microsoft sitesinde mevcuttur.Windows8-RT-KB2756872-x86.msu paketinin yüklenmesini önleyen bir sorunu gidermek için delmigprov.exe paketini çalıştırmalıdır.

windows8-update-guncelleme

Not : Microsoft’un büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Windows 8 işletim sistemi için resmi güncelleme desteğine son verildi.Microsoft’un başarısız girişimlerinden birisi olan Windows 8, ortaya çıktığı andan itibaren büyük tepki almış ve hemen peşine Windows 8.1 güncellemesi yayınlanmıştı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir