Odin ile Samsung Cihazlarda Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1138

 

Odin ile Samsung Cihazlarda Güncelleme Nasıl Yapılır

Samsung telefonlarda bildiğiniz gibi güncelleme işlemi OTA üzerinden yada Samsung Kies üzerinden yapılmaktadır.Bu güncellemeler resmi güncellemeleri yayınlandığı zaman yapılabilir ve kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.Diğer bir yöntem ise Odin üzerinden yapılan yazılım güncellemesidir.Genel olarak yayınlanan resmi güncellemeleri odin programı ile cihazınıza yükleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.İstersenizde farklı güncel yazılımları indirebilir ve samsung cihazlarınız üzerinde deneyebilirsiniz.Aşağıda bulunan linkten Odin programını güvenilir ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.Odin programı kurulum gerektirmez ve sadece exe dosyasını açmanız yeterli olacaktır.

İndir “Odin_v3.07.zip” Odin_v3.07.zip – 381 defa indirildi – 453 KB

odin_yazilim_atma

Yazılım yüklemek istediğiniz cihaz için uygun yazılımı bulmanız gerekmektedir.Bu işlemi ise Sammobile sitesi üzerinden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Cihazın modeline göre yazılım atmak için ise cihazın model numarasına bakmanız gerekmektedir.Bu işlem için cihazın pilin altında bilgilerini görebilirsiniz.

1-Odin programını indiriniz
2-Cihazınıza uygun rom dosyasını sammobile üzerinden bilgisayarınıza indiriniz.
3-Tek paralı olarak inecek olan rom dosyasını görselde görüldüğü gibi PDA bölümüne tanımlayınız ve kısa süreli olarak bekleyiniz.
4-Telefonunuzu Download Mode bölümününe almalısınız.
Download Mode Nasıl Alınır
Telefonunuzdan Home Tuşu + Ses Kısma Tuşu ve Power Tuşuna basını Ekrana samsung yazısı geldiği zaman ise Power Tuşunu bırakınız.

Data kablosu ile telefonunuzu bilgisayara bağlayınız.Ekranda ODIN programında çıkan uyarıdan sonra Start tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Burada önemli olan durumlardan birisi hatalı Rom dosyasını telefonunuza yazdırmamaya dikkat etmelisiniz.
İşlem devam ederken bilgisayarınız ile olan bağlantıyı sakın kesmeyiniz yada işlem sırasında tuşlara basmayınız.Aksi halde cihazınız açılmayabilir..

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir