Google Play Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1039

Android işletim sistemlerinde uygulama ve oyun indirme merkezi olarak Google Play üzerinden indirme ve güncelleme işlemi buradan yapılmaktadır.Android işletim sistemlerinde uygulama indirme güncelleme,oyun indirme güncelleme yada farklı bir hizmet için Gmail hesabınızı kullanarak Google Play üzerinden hızlı ve kesintisiz bir şekilde indirme işlemi yapabilirsiniz.

Sonuç olarak Google Play’de bir uygulamadır ve güncellemesi gerekmektedir.Belirli aralıklarda Google ise Google Play için yeni güncelleme dosyaları yayınlamaktadır ve daha stabil bir halde kullanmak isterseniz güncellemeniz lazım.Bu durum bazen değişebiliyor.Genel olarak firma üzerinden yayınlanan güncelleme OTA üzerinden yapılabiliyor ama beta sürümü yada ülkemiz için çıkmayan bir güncellemeye sahip olmak isterseniz dosyaları APK olarak indirip yüklemeniz gerekmektedir.

Google Play APK olarak güncelleme nasıl yapılır
İlk olarak Android cihazınızın “Ayarlar” bölümünü açın. “Ayarlar” menüsü açıldıktan sonra menü seçenekleri altından “Güvenlik” başlığını bulun ve üzerine dokunarak Android cihazınızın güvenlik seçenekleri menüsünü açın:Güvenlik seçenekleri açıldıktan sonra listeyi biraz aşağıya doğru kaydırın ve “Bilinmeyen kaynaklar” başlığını bulun. Değiştirmemiz gereken ayar işte bu “Bilimeyen kaynaklar” ayarı:Buradaki “Kapalı” yazan tuşu sağa doğru kaydırarak bilinmeyen kaynaklardan APK dosyası kurulumu yapma seçeneğini aktifleştirin.

android_bilinmeyen_kaynaklar

Değiştirmemiz gereken ayar işte bu “Bilimeyen kaynaklar” ayarı:Buradaki “Kapalı” yazan tuşu sağa doğru kaydırarak bilinmeyen kaynaklardan APK dosyası kurulumu yapma seçeneğini aktifleştirin.

OTA üzerinden güncelleme yapmak istiyorsanız resmi olarak güncellemenin yayınlanması gerekmektedir.Yani hangi marka model telefonu kullanıyorsanız güncelleme olması gerekiyor.Bu güncellemeden sonra yeni Google Play uygulamasını kullanabilirsiniz.

Not : Özellikle APK olarak güncellemeleri kullanmak istiyorsanız güvenilir bir siteden APK dosyasını indirip telefonunuza yada tabletinize kurmalısınız.Aksi halde farklı bir dosya indirirseniz virüslü çıkabilir ve sorunlar yaşayabilirsiniz.

Konularımız içerisinde sürekli olarak güncelleme alan bazı ücretsiz uygulamaların versiyonları yayınlanacaktır ve sitemiz üzerinden indirebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir