Samsung Galaxy M31 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
822

Samsung Galaxy M31 Güncelleme
Android işletim sistemi olarak belirli zaman aralıklarında yenilikler yada yeni yazılım güncellemeleri gelerek cihazınız daha stabil bir duruma getirilmeye çalışılıyor. Yazılım güncellemeler için size yeterli olan stabil çalışan ve hızlı bir internet bağlantısıdır. Tabi sadece internet üzerinden değil aynı zamanda farklı programlar sayesinde bilgisayar üzerinden de yazılım güncellemlerini takip edebilir ve güncellemeleri yapabilirsiniz. Peki bu güncellemeler nasıl yapılır onu görelim..

Bu güncellemeler için ilk olarak cihazınızda kontrol etmeniz gereken birkaç durum var.
1- Cihazın şarj durumunu kontrol ediniz. Yeni cihazlarda bu işlem izin verilmiyor yani en az yüzde 50 olarak güncelleme işlemine başlamanızda fayda var.
2- Depolama alanı olarak cihazınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Yani indirdiğiniz güncelleme boyutu telefonunuzdaki kalan depolama alanından az ise sorun yaşabilir ve cihaz içerisinde bulunan bilgileri kaybedebilirsiniz.
3- Ne olursa olsun mutlaka cihaz içerisinde bulunan bilgilerinizi ( kişiler, resimler, videolar) yedeklemenizde fayda var. Aksi bir durumda tüm bilgilerinizi silinebilir.


Eğer OTA olarak güncelleme zamanınız geldiyse Wifi üzerinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.Bu işlem için ise
Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme olarak güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu işlem için internet hızınız çok önemli diyebiliriz. Kesintisiz ve kotasız bir internet işini fazlasıyla görecektir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments