Samsung Galaxy A8 2018 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
225

Samsung Galaxy A8 2018 Teknik Özellikleri
Telefonun tasarımına baktığımızda S8 ve Note 8’e benzeyen bir tasarım görüyoruz. Bildiğimiz üzere Samsung, 2017 itibarıyla ‘sonsuz ekran’ teknolojisini benimsedi ve fiziksel ana ekran tuşunu kaldırarak ekranı büyüttü. Bu da ekran/çerçeve oranının ciddi oranda büyümesini sağladı. Galaxy A8’de de 1080×2220 çözünürlükte Full HD+ ekran kullanılıyor. Bu ekranın boyutu 5.6-inç (Plus modelinde 6-inç). Super AMOLED panelin kullanıldığı telefon, Always On Display özelliğini de destekliyor. 8-çekirdekli (2.2 GHz + 1.6 GHz) işlemcinin kullanıldığı telefonun belleği 4 GB RAM. Galaxy A8’in hafıza seçeneği ise 32 ve 64 GB. 3,000 mAh batarya kapasitesi olan cihazda hızlı şarj desteği bulunuyor ve bağlantı portu olarak USB Type-C teknolojisi kullanılıyor. Son olarak yeni A8’in arkasına baktığımızda parmak izi sensörü ve 16-megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera görüyoruz. Bu kamera f/1.7 diyafram aralığına sahip. Telefonun ön yüzünde ise çift ön kamera bulunuyor. Bu kameraların biri 16 diğeri ise 8 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Galaxy A8 2018 Güncelleme – A8 2018 Güncelleme
Cihaz üzerinde yazılım güncellemesi yapmak istiyorsanız işlemler aynı yani ister ayarlar bölümünden bu güncellemeri yapabilirsiniz. İsterseniz de ODIN gibi programlar yardımıyla yeni yazılım yükleme şansınız olacaktır.

Eğer OTA olarak güncelleme zamanınız geldiyse Wifi üzerinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.Bu işlem için ise
Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme

Samsung OTA Güncelleme Nasıl Yapılır
OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce-Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.-Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)-Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.-Root edilmiş cihaz kullanmayın.- En önemli işlemlerden biriside güncelleme yapmadan önce mutlaka cihaz üzerinde yeterli alana sahipmisiniz diye kontrol etmek olmalıdır yani güncelleme için yeterli alan yoksa cihaz kilitlenebilir ve sorunlar yaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments