Microsoft Edge Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1028

Son zamanlarda tarayıcı denemerinden sonra İnternet Explorer sevdasından vazgeçen Microsoft firması Edge olarak yeni bir tarayıcı ile karşımıza geldi.

Eski tarayıcının yavaş ve hantal olması ve rakiplerinin bu konuda daha hızlı ve kullanışlı tarayıcılar çıkarmasının ardından yeni kararlar alarak Microsoft Edge olarak yeni bir tarayıcı ile karşımıza geldi. Microsoft Edge, Internet Explorer tarayıcısından sonra Microsoft tarafından geliştirilen ve son olarak Chromium desteğine kavuşarak açık kaynak kodlu bir hale gelen bir web tarayıcısıdır. Chromium ile geliştirilen yeni tarayıcıda birbirinden güzel yenilikler de beraberinde gelmiş durumda. Bunlardan en önemli yenilik platformlar arası gezinmeye olanak sağlamasıdır. Platformlar arası gezinme özelliği sayesinde artık kullanıcılar Windows üzerinde çalıştığı sekmeleri mobil cihazında da isterse görüntüleyebilecek ve hareket halinde de internet üzerinde kaldığı yerden devam edebilecek.


Microsoft Edge Güncelleme – Edge Güncelleme

Microsoft Edge Güncelleme işlemini ister tarayıcı ayarları üzerinden yapabilir, istersenizde harici olarak bilgisayarınıza indirerek güncelleme işlemine devam edebilirsiniz. Tarayıcı üzerinden güncelleme işlemini yapabilmek için sağ üst köşeden üç nokta bölümüne tıklayınız ve karşınıza çıkan ayarlardan Microsoft Edge Hakkında bölümüne geliniz. Burada otomatik olarak internet bağlantınız varsa güncellemeyi kontrol edecektir ve güncelleme varsa size söyleyecektir.

Diğer bir yöntem ise harici olarak bir dosya indirerek işlem yapabilirsiniz. Resmi Microsoft sitesi üzerinden daima son çıkan yazılım hangisi ise linki mevcut olacaktır ve güncelleme için kullanabilirsiniz. Bu işlem için ise buraya giriş yaparak kontrol edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments