Samsung Galaxy A20S Güncelleme Nasıl Yapılır

0
410

Akıllı telefon pazarında Apple dışında kalan tüm cihazlar bildiğiniz gibi Android işletim sistemini kullanmaktadır. Güncelleme olarak ise samsung firmasının belirli zamanlarda cihazları için yeni yazılım güncelleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu güncellemeler ise genel olarak güvenlik güncellemesi olarak adlandırılır. Genel bir güncelleme olursa ise görünüm olarak büyük değişimler yaşayabilirsiniz. Özellikle tasarım kısmında yabancılık çeken kullanıcıları fazlasıyla görebilirsiniz.

Galaxy A20S Güncelleme
Eğer OTA olarak güncelleme zamanınız geldiyse Wifi üzerinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.Bu işlem için ise
Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme

Samsung OTA Güncelleme Nasıl Yapılır
OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce-Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.-Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)-Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.-Root edilmiş cihaz kullanmayın.- En önemli işlemlerden biriside güncelleme yapmadan önce mutlaka cihaz üzerinde yeterli alana sahip misiniz diye kontrol etmek olmalıdır yani güncelleme için yeterli alan yoksa cihaz kilitlenebilir ve sorunlar yaşabilirsiniz.

Not : Güncelleme öncesi ise bazı işlemleri kontrol edebilirsiniz. Özellikle ilk olarak yapmanız gereken işlem yeterli depolama alanınız var mı diye kontrol etmenizde fayda var. Daha sonra ise diğer bir durum ise cihaz içerisinde bulunan bilgilerinizin yedekleme yapmalısınız diyebilirsiniz.

Rehber yedekleme yapmak istiyorsanız Android Contact Manager uygulamasını kullanabilirsiniz. Google Play üzerinden Android Contact Manager uygulamasını indirerek tüm rehberinizi yedekleyebilir ve isterseniz de mail olarak farklı bir adrese gönderebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir