Samsung Galaxy A10 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1819

Samsung Galaxy A10 Güncelleme
Akıllı telefon piyasasında bulunan cihazların büyük bir çoğunluğu Android işletim sistemine sahip cihazlardır. Özellikle son zamanlarda android işletim sistemine sahip akıllı telefonların büyük artışı ve başarısı güncelleme konusunda firmaları farklı durumlara ilerletti diyebiliriz. Bildiğiniz gibi android işletim sistemi yeni güncellemeler ile daha stabil ve kullanışlı bir hale geldi ve hızlanmasına sebep oldu.

Samsung firması seri olarak yeni ürettiği cihazlardan biriside Galaxy Note 9 modeli oldu. Galaxy Note 9 modeli android işletim sistemi ile geliyor ve Android 8.1 Oreo güncellemesi ile karşımıza geliyor. Oreo ile daha stabil çalışan cihaz yeni güncellemesi olarak android 9.0 alacağı düşünülüyor.

Android işletim sistemini güncelleme yapabilmek için OTA güncellemesi yani firmanın yayınladığı güncelleme üzerinden internet bağlantısı ile yapabilirsiniz. Bu işlem için ise Wifi kullanmanızda fayda var diyebiliriz. Bunun nedeni ise güncelleme dosyalarının büyük boyutları ve kotanızın bitmesine sebep olmaması için Wifi tercih edilmelidir. Wifi üzerinden güncelleme işleminiz biraz uzun sürebilir ve bu işlem internet hızınıza bağlıdır.

Samsung Galaxy A10 Güncelleme – Galaxy A10 Güncelleme
Eğer OTA olarak güncelleme zamanınız geldiyse Wifi üzerinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.Bu işlem için ise
Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme

OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce
-Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.
-Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)
-Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.
-Root edilmiş cihaz kullanmayın.
– En önemli işlemlerden biriside güncelleme yapmadan önce mutlaka cihaz üzerinde yeterli alana sahipmisiniz diye kontrol etmek olmalıdır yani güncelleme için yeterli alan yoksa cihaz kilitlenebilir ve sorunlar yaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments