Google Pixel Güncelleme Nasıl Yapılır

0
688

Google Pixel Teknik Özellikleri
12.3 Megapiksel olan kamera çözünürlüğü, HDR, HDR+, Hızlı Odaklama, Lazer odaklama gibi bir çok teknolojiyi beraberinde getiriyor. BU teknolojilerin her biri, çok daha net görüntüler yakalamanıza imkan tanıyacaktır. Ayrıca Dual-LED flaş teknolojisi de, çekmiş olduğunuz fotoğraflara farklı bir kalite kazandıracaktır. Ayrıca Google Pixel cihazı ile 2160p 4K kalitesinde Ultra HD videolar çekebileceksiniz. Son zamanlarda popülerliğini arttıran selfie kamerasından da kısaca söz etmemizde fayda bulunuyor. 8 megapiksel selfie kamerası, 1080p videolar çekmenize imkan tanıyor. Ayrıca sabit odaklama gibi teknolojileri de üzerinde barındırıyor. Google Pixel’in temel donanımları arasında Qualcomm Snapdragon 821 MSM8996 Pro chipset, Dual-core 2.15 GHz Kryo işlemci ve Adreno 530 grafik birimi bulunuyor. Android’in en son versiyonu ile sunulan Pixel, Android’in markaların eklemiş özelliklerin olmadığı en baz haliyle geliyor. Bu sayede akıcı bir Android deneyimi sizleri bekliyor. Sunmuş olduğu özelliklere göre çok hızlı bir kullanım sağlayacak olan cihaz, kısa sürede sizi memnun etmeyi başaracaktır. Cihazın sunmuş olduğu hafıza seçenekleri arasında 32 GB, 128 GB gibi çeşitli seçenekler yer alıyor. Bu seçenekler arasından sizin için uygun olanı seçebilir, hafıza problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer çok fazla hafızaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız 128 GB. Dahili hafızası bulunan versiyonu tercih edebilir, ya da 32 GB.’lık diğer seçeneği seçebilirsiniz. 32 GB. Diğerine göre ufak gibi gözüksede, beklentilerinizi rahatlıkla karşılayacaktır.

Android sürümü güncellemeleri
Pixel telefonlar, Android’in en son sürümünü doğrudan Google’dan alır.

Cihazınızı Google Store’dan aldıysanız güncellemeler genellikle cihazınıza 2 hafta içinde ulaşır. Cihazınızı mobil operatörünüzden veya başka bir yerden aldıysanız güncellemelerin size ulaşması daha uzun sürebilir.


Pixel cihazlar, Google Store’da kullanıma sunulmalarından sonra en az 2 yıl süreyle Android sürüm güncellemelerini alır. 2 yıldan sonra, ek güncellemeleri garanti edemeyiz.

google_pixel_guncelleme

Güvenlik yamaları
-Cihazınızın bir güvenlik yamasını en son ne zaman aldığını görmek için:
-Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar açın.
-Görünümü en alta kaydırın ve Telefon hakkında veya Tablet hakkında’ya dokunun.
“Android güvenlik yaması düzeyi”nin altında cihazınızın en son güvenlik yamasının tarihine bakın.
-Pixel cihazlar ilk kez kullanıma sunulmalarından itibaren en az 3 yıl veya Google Store’da cihazın son olarak satılmasından itibaren en az 18 ay (hangisi daha uzunsa) güvenlik yamalarını alır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments