Lenovo Vibe P1m Güncelleme Nasıl Yapılır

1
3226

5 inçlik HD ekranı olan Lenovo VIBE P1m, 8 MP arka ve 5 MP selfie kamerası kullanıyor ve microSD desteği ile 32 GB’a kadar çıkarılabilir bir hafızaya sahip. Android Lollipop 5.1 işletim sistemi kullanan Lenovo VIBE P1m’nin 4G LTE desteği ve çift sim kart özelliği ön plana çıkıyor.
VIBE P1m, Nano Teknolojisi ile üretildi. VIBE P1m’nin ekranındaki özel Nano kaplaması zırh görevi görürken, yağmura ve su sıçramalarına karşı koruma sağlıyor. Cihaz 4000 mAh’lik uzun pil ömrüyle diğer cihazları da Yolda Şarj (On-The-Go) fonksiyonuyla şarj edebiliyor.
Lenovo Vibe P1m modeli ön kamera 5 MP ve arka kamera olarak ise 8 MP gibi bir kamera kullanıyor. Kamera özellikleri arasında en belirgin özellikleri arasında Full Hd çekim yapabiliyor ve HDR özelliğine sahip olması diyebiliriz. Özellikle Full HD çekim yapabilmesi gayet iyi ve fiyat olarak tavsiye edilebilir.
Güncelleme öncesi yapmanız gereken işlemler
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazınızın bir yedeğini almalısınız. Güncelleme sırasında oluşabilecek bir hata sonrası daha büyük problemler yaşamamak için mutlaka yedek almalısınız
– Diğer bir durum ise güncelleme öncesi cihazın şarj durumu. Mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak olmalıdır.. Şarj durumu bitme durumunda güncelleme sorunları yaşayabilirsiniz.
– Güncelleme sırasında bir sorun yaşayabilirsiniz. Bir tavsiye olarak Gmail hesabınızdan çıkış yaparak güncelleme işlemine başlayabilirsiniz. Bu işlem için Ayarlar — Hesaplar — Google hesabınızı kapatabilirsiniz..
– Akıllı telefonunuzdan güncelleme öncesi depolama alanı açmalısınız. Eğer depolama alanı yeterli değilse güncelleme sırasında çok az yer kalabilir ve cihaz kilitlenebilir ve format atmak zorunda kalabilirsiniz. Buda cihaz içerisinde bulunan bilgilerinizin silinmesi demektir.
– Güncelleme işlemini mutlaka Wifi bağlantınız üzerinden devam ettiriniz. Eğer kendi internet bağlantınız üzerinden işleme devam ederseniz kota sorunu yaşabilirsiniz ve bu size pahalıya patlayabilir.


Lenovo-K5-guncelleme-android

Lenovo Vibe P1m Güncelleme

Lenovo Vibe P1m Güncelleme yapmak için telefonunuzun Ayarlar bölümünü kullanabilirsiniz.Telefon hakkında bölümü daha sonra ise sistem güncellemesi bölümüne giriş yaparak wifi üzerinden güncellemesi yapabilirsiniz. Genel olarak güncelleme işlemini Wifi bağlantısı üzerinden yapmaya çalışınız. Bunun sebebi ise güncelleme boyutu çok yüksek olabilir ve internet kotanızın bitmesine sebep olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet

teşekkürler