LG G4 Stylus H542TR Güncelleme Nasıl Yapılır

0
330

LG G4 Stylus Güncelleme

LG G4 Stylus H542TR modeli yüksek fiyatta olmayan son olarak ise Android 6.0 Marsmallow güncellemesi ile karşımıza gelen bir modelidir. Cihaz üzerinde yeni güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar fazlasıyla bulunmaktadır. Son zamanlarda LG modellerinde güncelleme ve teknik arızalar nedeniyle çok fazla sorunlar yaşaması ve kullanıcılarının rahatsız olmaktadır. Özellike güncelleme konusunda Samsung gibi geriden gelen LG cihazlarda bu sefer eski modeli olmasına rağmen LG G4 Stylus H542TR modeli Android 6.0 Marsmallow güncellemesi aldı. Peki Android 6.0 Marsmallow güncellemesi nasıl yapılır onu görelim..LG G4 Stylus H542TR cihazınızı Android 6.0 Marsmallow güncellemesini yapmak istiyorsanız LG Bridge üzerinden güncelleme yaparak kullanabilirsiniz

İlk olarak bu işlemi FOTA sistemi üzerinden yapabilirsiniz.Bu işlem ayarlar menüsünden yapılmaktadır.
-Ayarlar menüsüne giriş yapınız.
-Genel Menüsü geliniz.
-Açılan ekranın en aşağısında bulunan Telefon Hakkında bölümüne giriniz.
-Güncelleme Merkezi‘ni açınız.
-Yazılım Güncelleme Bölümüne giriniz.
-Güncellemeleri Şimdi Kontrol Et bölümüne tıklayınız.

Diğer Güncelleme işlemi ise LG firmasına ait olan LG Bridge programı ile yapılan güncelleme işlemidir. Bu güncelleme işlemi için LG Bridge programını bilgisayarınıza indiriniz. Daha sonra ise data kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız.


Program üzerinde ( LG Bridge ) güncelleme ile ilgili bilgiler göreceksiniz.


Daha sonra ise LG Bridge programında güncelleme ile ilgili bilgiler göreceksiniz.

Son işlem olarak %100 olarak bittiğine emin olana kadar bağlantıyı koparmayınız ve işleme devam ediniz.İşlem bittikten sonra cihazınız hazır olacaktır. Cihaz üzerinde ise güncelleme işlemine başlamadan önce mutlaka yedekleme işlemi yapmayı unutmayınız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir