Samsung Galaxy A8 Plus Güncelleme Nasıl Yapılır

0
372

Samsung Galaxy A8 Plus Güncelleme
Samsung firmasının yeni amiral gemisi olarak karşımıza farklı bir cihazla geldi diyebiliriz. Samsung Galaxy A8 Plus Güncelleme modeli A serisi cihazların en üst seviyesi olarak büyük bir ekrana sahip.. Samsung Galaxy A8 Plus Güncelleme modeli diğer Samsung cihazlar gibi Super AMOLED ve 1080×2220 (FHD+) Pixel çözünürlükte geliyor. Yonga seti olarak ise Samsung Exynos 7 Octa 7885 ve Dual-core 2.2 GHz ARM Cortex-A73 işlemci ile geliyor. Bu tarz cihazlar için yeterli olmayan bir depolama alanı ile gelmesede 32 GB olan bu cihaz 4GB ram miktarı ile karşımıza geliyor.

Samsung Galaxy A8+ (2018) Güncelleme

Samsung Galaxy A8 Plus Güncelleme modeli için Android 7.0 Marshmallow güncellemesini nasıl yapabilirsiniz yada hangi programlarla bu işlemi yapabilirsiniz..
Eğer OTA olarak güncelleme zamanınız geldiyse Wifi üzerinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.Bu işlem için ise
Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme


OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce
-Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.
-Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)
-Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.
-Root edilmiş cihaz kullanmayın.

Diğer bir işlem ise Smart Switch ile günceleme işlemidir.Son çıkan Android işletim sistemlerinde yani Android 5.0 versiyonundan sonra Smart Switch programı ile bilgisayar üzerinden yazılım güncelleme işlemi yapabiliyor ve aynı zamanda yedeleme işlemide yapabilirsiniz.
smart-switch-guncelleme-nasil-yapilir
Smart Switch programının güncelleme bölümünü açtıktan sonra size yeni bir versiyon varsa söyleyecektir ve güncelleme işlemine başlayabilirsiniz..
Diğer bir güncelleme yada yazılım yükleme işlemi ise ODIN programı ile yapılabilen güncelleme işlemdir..Samsung Samsung Galaxy J7 Core Güncelleme modelini yada farklı bir samsung modelini ODIN programı ile hızlı bir şekilde yeniden yazılım yükleme ile yükleyebilirsiniz.Buradaki işlem tam bir güncelleme değil yeni yazılım yükleme işlemidir.
Not : Her duruma karşı mutlaka yazılım yükleme yada güncelleme işleminden sonra cihazda bulunan bilgilerinizin bir yedeğini almayı unutmayınız.Özellikle ODIN programı ile yapılan yazılım yükleme işleminden sonra cihazdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Hızlı bir şekilde yedekleme işlemi yapmak istiyorsanız Smart Switch programı ile yedekleme işlemi yapabilirsiniz.Smart Switch ile tüm cihazın yedeğini kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir