Samsung Galaxy J7 Core Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1749

Samsung Galaxy J7 Core Güncelleme Nasıl Yapılır
Bildiğiniz gibi Samsung firması J serisi cihazlarda sürekli bi üretimde ve yeni cihazı ise Galaxy J7 Core modeli ile karşımıza geldi. J7 2015 modelinin üretimi bittikten sonra yeni güncelleme alacak şekilde Galaxy J7 Core modelini karşımıza getirdi ve düşük bir maliyetle sahip olabilirsiniz. 1000-1100 TL arasında satın alabileceğiniz Galaxy J7 Core modelinin özellikleri ise yeni kullanıcı için gayet iyi diyebiliriz. Özellike Android 7.0 ile gelmesi ve yeni arayüze sahip olması gayet iyi diyebiliriz.

Samsung Galaxy J7 Core Güncelleme modeli için Android 7.0 Marshmallow güncellemesini nasıl yapabilirsiniz yada hangi programlarla bu işlemi yapabilirsiniz..
Eğer OTA olarak güncelleme zamanınız geldiyse Wifi üzerinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.Bu işlem için ise
Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme


OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce
-Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.
-Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)
-Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.
-Root edilmiş cihaz kullanmayın.

Diğer bir işlem ise Smart Switch ile günceleme işlemidir.Son çıkan Android işletim sistemlerinde yani Android 5.0 versiyonundan sonra Smart Switch programı ile bilgisayar üzerinden yazılım güncelleme işlemi yapabiliyor ve aynı zamanda yedeleme işlemide yapabilirsiniz.
smart-switch-guncelleme-nasil-yapilir
Smart Switch programının güncelleme bölümünü açtıktan sonra size yeni bir versiyon varsa söyleyecektir ve güncelleme işlemine başlayabilirsiniz..
Diğer bir güncelleme yada yazılım yükleme işlemi ise ODIN programı ile yapılabilen güncelleme işlemdir..Samsung Samsung Galaxy J7 Core Güncelleme modelini yada farklı bir samsung modelini ODIN programı ile hızlı bir şekilde yeniden yazılım yükleme ile yükleyebilirsiniz.Buradaki işlem tam bir güncelleme değil yeni yazılım yükleme işlemidir.
Not : Her duruma karşı mutlaka yazılım yükleme yada güncelleme işleminden sonra cihazda bulunan bilgilerinizin bir yedeğini almayı unutmayınız.Özellikle ODIN programı ile yapılan yazılım yükleme işleminden sonra cihazdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Hızlı bir şekilde yedekleme işlemi yapmak istiyorsanız Smart Switch programı ile yedekleme işlemi yapabilirsiniz.Smart Switch ile tüm cihazın yedeğini kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir