Samsung Galaxy J5 (2017) Güncelleme Nasıl Yapılır

1
1716

Samsung Galaxy J5 (2017) Güncelleme
Güncelleme cihazlarda yeni özellikle ve daha stabil çalışabilmesi için yapılan yazılımsal değişikliklerdir.Android yada İOS cihazlarda belirli aralıklarda güncellemeler yapılarak daha stabil bir şekilde çalışması sağlanabilir.Bu durum Samsung Galaxy J5 2017 Güncelleme modeli içinde geçerlidir.Samsung Galaxy J5 2017 Güncelleme modelinin bir kaç versiyonu bulunmaktadır. Bunlar ülkelere ve operatör firmalarına göre değişkenlik göstermektedir.Genel olarak ise isimleri aynıdır. Samsung Galaxy J5 2017 Güncelleme modeli Android OS, v5.1.1 (Lollipop) yazılımı ile gelmektedir.Tabi günce yazılımı çıktığında ise ülkemize gelir ve güncelleme yapabilirsiniz.
Peki Android işletim sistemlerinde yada Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yapmak için neler yapabiliriz yada Android 6.0 Marshmallow güncellemesi nasıl yapılır onu görelim..

Samsung Galaxy J5 2017 Güncelleme modeli için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini nasıl yapabilirsiniz yada hangi programlarla bu işlemi yapabilirsiniz..
Samsung Galaxy J5 2017 Güncelleme
Eğer OTA olarak güncelleme zamanınız geldiyse Wifi üzerinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.Bu işlem için ise
Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme

OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce
-Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.
-Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)
-Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.
-Root edilmiş cihaz kullanmayın.

Diğer bir işlem ise Smart Switch ile günceleme işlemidir.Son çıkan Android işletim sistemlerinde yani Android 5.0 versiyonundan sonra Smart Switch programı ile bilgisayar üzerinden yazılım güncelleme işlemi yapabiliyor ve aynı zamanda yedeleme işlemide yapabilirsiniz.
smart-switch-guncelleme-nasil-yapilir
Smart Switch programının güncelleme bölümünü açtıktan sonra size yeni bir versiyon varsa söyleyecektir ve güncelleme işlemine başlayabilirsiniz..
Diğer bir güncelleme yada yazılım yükleme işlemi ise ODIN programı ile yapılabilen güncelleme işlemdir..Samsung Galaxy J5 2017 Güncelleme modelini yada farklı bir samsung modelini ODIN programı ile hızlı bir şekilde yeniden yazılım yükleme ile yükleyebilirsiniz.Buradaki işlem tam bir güncelleme değil yeni yazılım yükleme işlemidir.
Not : Her duruma karşı mutlaka yazılım yükleme yada güncelleme işleminden sonra cihazda bulunan bilgilerinizin bir yedeğini almayı unutmayınız.Özellikle ODIN programı ile yapılan yazılım yükleme işleminden sonra cihazdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Hızlı bir şekilde yedekleme işlemi yapmak istiyorsanız Smart Switch programı ile yedekleme işlemi yapabilirsiniz.Smart Switch ile tüm cihazın yedeğini kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
figen Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
figen
Ziyaretçi
figen

teşekkürler biraz uğraştırdı benim için zor yani