Windows 10 Home Güncelleme Nasıl Yapılır

0
862

Windows 10 Home Güncelleme
Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarda bildiğiniz gibi en çok kullanılan ve bilgisayar denildiği zaman akla gelen işletim sistemi olarak Windows gelmektedir. Windows işletim sistemi ise kendi içinde farklı seçenekleri olan bir sistemdir. Özellikleri bakımından ayrılabilir ve farklı fiyatlarda satılmaktadır. Genel olarak ise Windows işletim sistemlerinin özellikleri aynıdır ve konumuzda da güncelleme olarak yapılan işlemler aynısıdır. Bu konumuzda Windows 10 Home işletim sistemi nasıl güncellenir onu anlatmak istiyoruz.
1. Adım: Denetim Masası>Windows Update bölümünden güncellemeleri denetleyin. Eğer Windows 10 güncellemesi görünmüyorsa 2. adımı izleyin.
2. Adım: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download bölümündeki her şeyi silin.
3. Adım: Komut İstemini (cmd.exe) yönetici olarak çalıştırın. Komut istemini görev çubuğundaki Windows logosuna sağ tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Ya da arama kısmına cmd.exe yazıp, çıkan arama sonucuna sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

4. Adım: Yönetici olarak çalıştırdığınız Komut İstemi bölümüne wuauclt.exe /updatenow komutunu yazın ve enter tuşuna basın.4. Adım: Yönetici olarak çalıştırdığınız Komut İstemi bölümüne wuauclt.exe /updatenow komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
windows-10-guncelleme
5. Adım: Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Windows 10 güncellemesi otomatik olarak inecektir. İndirmeyi; Denetim Masası>Windows Update bölümünden görüntüleyebilirsiniz.
Windows 10 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: 1 GHz ya da daha hızlı
Bellek: 32 bit için 1 GB, 64 bit için 2 GB
Disk alanı: 32 bit için en az 16 GB, 64 bit için en az 20 GB
Ekran kartı: En az Microsoft DirectX 9 destekli

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir