Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler

0
1473

Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler
Yazılım güncelleme yada akıllı telefonunuza format atmak istiyorsanız Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler olarak yazımızı okumalısınız. Yazılım yükleme yada güncelleme işlemi yaparken güncelleme sırasında farklı sorunlar yada sıkıntılar olabilir. Özellikle son zamanlarda olan güncelleme sıkıntısı ise cihaz donabilir ve açılmayabilir. Bu gibi durumlar için ise cihazın güncellenmesi öncesi yedeklenmesi gerekebilir. Peki güncellemesi öncesi yedekleme işlemini nasıl yapabiliriz onu görelim.
Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler
1- Marka farketmeksizin güncelleme yapmak istiyorsanız bu işlemin en garanti yöntemi ise bilgisayar ile bağlantı kurup bilgilerinizi bilgisayarınıza atma yöntemi ile yapabilirsiniz. Yani telefonunuza ait olan data kablosunuz bilgisayarınıza bağlayabilir ve içerisinde bulunan bilgileri bilgisayarınıza hızlı ve basit bir şekilde kopyalayabilirsiniz.
2- Diğer bir yöntem ise internet üzerinden bulut sunuculara bağlanarak bilgilerinizi bulut sunuculara yükleyebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz olarak birçok sunucu vardır ve istediğiniz gibi internet hızınıza göre yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.
3-Rehber yedekleme en önemli işlemlerden birisidir. Rehber yedekleme işlemi için ister cihaz üzerinde bulunan yedekleme işlemini kullanabilirsiniz. İsterseniz de yedekleme uygulaması kullanarak rehber yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Rehber yedekleme uygulaması üzerinden ise rehberinizi farklı bir mail adresine yollayarak kullanabilirsiniz.
Rehber yedekleme işlemi için gsm operatörlerinin yedekleme uygulamaları bulunmaktadır.

1- Turkcell Rehber Yedekleme

Telefon rehberinizi Turkcell Telefon Yedekleme’de yedekleyin, telefonunuzun başına ne gelirse gelsin, bilgilerinizi kaybetmeyin. Uygulamayı hemen ÜCRETSİZ indirin!


The app was not found in the store. 🙁


2- Vodafone Güvenli Depo – Vodafone Rehber Yedekleme

Vodafone Güvenli Depo ile tüm fotoğraf, videolarınız ve rehberiniz yedeklenir; telefonunuzun başına bir şey gelmesi durumunda dosyalarınızın tümüne diğer cihazlarınızdan ulaşabilirsiniz.

Vodafone Güvenli Depo
Vodafone Güvenli Depo

3- Türk Telekom Rehber Yedekleme – Rehberim Güvende

Rehberim Güvende, telefonunuzda kayıtlı kişilerin numaralarını, ilgili kişiye ait eposta ve web adresini, aldığınız notları ve rehberinizdeki fotoğraf ve tarihlere kadar detaylı bilgileri tek bir buton ile yedekleyip, ihtiyaç duyduğunuz anda kolaylıkla telefonunuza geri yükleyebildiğiniz ÜCRETSİZ bir uygulamadır.Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler
Konuda anlattığımız gibi güncelleme yada farklı bir işlem olan format atma işleminden önce mutlaka yapılması gerekenler yedekleme işlemleridir. Resimlerimizi,videolarımı yada rehberimizi düzgün bir şekilde kaydetmeliyiz..

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments