Samsung Galaxy S6 Android 7.0 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
576

Samsung üst seviye cihazlar için şubat ayı için planlanan güncelleme Android 7.0 güncellemesi bugün itibariyle yayınlanmaya başlandı. Bu güncellemeyi ise Samsung cihazlardan sadece Galaxy S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, S6 Edge+, Note 5, A 2016 serileri ve Galaxy J serisi modellerini alabilecek. Bu konumuzda ise Samsung Galaxy S7 Android 7.0 güncellemesi nasıl yapılır onu anlatmak istiyoruz.

Güncelleme işlemini birkaç yöntem ile yapabilirsiniz ama ilk olarak internet bağlantısı üzerinden olan OTA güncellemesi olarak yüklenebilecek güncelleme için yapmanız gereken ilk işlem mutlaka cihazlarınızın bir yedeğini mutlaka almanız olacaktır. Yani cihazda bulunan resimler,videolar vb bilgilerinizi mutlaka yedekleyiniz. Daha sonra ise internet bağlantınızı kullanarak OTA güncellemesiniz yapınız.
Samsung Galaxy S6 Android 7.0 Güncelleme
OTA güncelleme Nasıl yapılır onu görelim..
OTA güncellemesi firma tarafından resmi olarak internet üzerinden yapılabilen güncelleme işlemidir. Bu güncelleme telefonunuzun Ayarlar bölümünden ve daha sonra Hakkında bölümüne giriş yaparak Güncellemeri Kontrol Et olarak yapabileceğiniz güncelleme işlemidir. Bu güncelleme işlemi biraz uzun sürebilir ve bunun nedeni internet hızınızdan olabilir. Eğer yavaş bir internet bağlantısı kullanıyorsanız yavaş olacaktır ve biraz bekleyebilirsiniz. Eğer internet hızınız hızlıysa daha çabuk olacaktır ve kısa süre sonra işlem tamamlanacaktır.

Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme

OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce
-Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.
-Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)
-Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.
-Root edilmiş cihaz kullanmayın.

Samsung Galaxy S7 Android 7.0 Güncelleme
Samsung Galaxy S7 Android 7.0 Güncelleme

Diğer bir işlem ise Smart Switch ile günceleme işlemidir.Son çıkan Android işletim sistemlerinde yani Android 7.0 versiyonundan sonra Smart Switch programı ile bilgisayar üzerinden yazılım güncelleme işlemi yapabiliyor ve aynı zamanda yedeleme işlemide yapabilirsiniz.

smart-switch-guncelleme-nasil-yapilir

Smart Switch programının güncelleme bölümünü açtıktan sonra size yeni bir versiyon varsa söyleyecektir ve güncelleme işlemine başlayabilirsiniz..

Not : Tüm güncelleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka cihazdaki bulunan bilgilerinizin bir yedeğini alınız. Bazı durumlarda güncelleme işlemi takılabiliyor yada donmalar olabiliyor ve ne olursa olsun sabırlı olunuz ve cihazı gerekirse şarja bağlayınız ve güncelleme işleminin bitmesiniz bekleyiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir