WordPress Türkçe 4.7.2 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
966

WordPress Türkçe 4.7.2 Güncelleme
WordPress güncelleme nasıl yapılır sorusuna en iyi cevabı bu sitede alabilir ve sitenizde güvenle uygulayabilirsiniz.WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz.

WordPress Nedir?
WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz.

En son sürüm WordPress Türkçe paketini indirmek için sağ taraftaki bağlantıları kullanabilirsiniz. WordPress kurulu bir bloga/siteye sahipseniz, yönetim panelinizden otomatik güncelleştirme yapabilirsiniz.

WordPress sitenizi ister WordPress panelinizden güncelleyebilirsiniz. İsterseniz de FTP üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

1-Panel üzerinden WordPress Güncelleme
Bu işlemi panele gelen uyarı ile yapabilirsiniz.Wordpress için yeni bir versiyon yada güncelleme çıktığı zaman bu WordPress paneliniz üzerinden karşınıza çıkacaktır.Otomatik Güncelle dedikten sonra güncelleme işlemi başlayacaktır.Bu güncellemeyi yapmadan önce mutlaka sitenizin bir yedeğini mutlaka alınız.Sitenizin yedeğini ise Hosting firmanızın size verdiği panelden hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

wordpress-guncelleme

2-FTP üzerinden güncelleme
FTP üzerinden güncelleme yapmak istiyorsanız ilk olarak bir adet ftp programına ihtiyacınız olacaktır.İnternet üzerinden birçok FTP programı bulunmaktadır.Bu programlardan birini indirerek site bilgilerinizi yazarak sitenize giriş işlemini yapabilirsiniz.


Wpkurulumu

Sunucu : sitenizin ismi
Kullanıcı Adı : site için belirlediğiniz kullanıcı adı
Parola : şifreniz

Burada kurulum için hazırladığınız wordpress dosyalarınızı yani yeni wordpress dosyalarınızı sunucunuza sürükle bırak mantığı ile atarsanız kısa süre sonra dosya transferi tamamlanacaktır.Bu işlem sonucunda güncelleme işlemi bitecektir.

Not : Tüm güncelleme işlemlerinden önce mutlaka sitenize ait bir yedek almayı unutmayınız.Aksi halde oluşabilecek sorunlardan sonra sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

WordPress için son olarak çıkan WordPress 4.6 versiyonudur.Bu versiyon kurulum yada güncelleme için kullanabilirsiniz.

WordPress sitenizin yedeğini nasıl alabilirsiniz.
Wordpress güncelleme işleminden önce mutlaka yedek almalısınız.Bu yedeğini kullanmakta olduğunuz hosting panelinizden yapabilirsiniz.Eğer Cpanel kullanıyorsanız aşağıdaki vereceğimiz bölümden güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

wordpress-yedekleme

Gelen Ekranda yukarıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Tam Yedekleme Dediğinizde Tüm sitenizin yedeğini alacaktır. Sql dataları Temalar Resimler v.b herşeyi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments