Super Mario Run Güncelleme Nasıl Yapılır

0
468

Super Mario Run Güncelleme
Super Mario Run Android ne zaman geliyor soruları resmen cevaplandı. Şimdilik sadece iOS’ta yer alan oyunun Android cihazlara gelmesi için geri sayım başladı.

Nintendo’nun mobil platformlar için attığı en büyük adımın Super Mario Run olduğu söylenebilir. Daha önce Pokemon Go çıkmış olsa da o oyun Nintendo tarafından değil Niantic tarafından geliştirilmişti. Super Mario Run ise tamamen Nintendo’nun ellerinden çıkan bir yapımdı. Super Mario Run’ı ilk olarak kendisi için görece daha güvenli bir ortam olan iOS’a getiren Nintendo, Android sürümü konusunda ise çok net açıklamalar yapmaktan kaçınmıştı. Ancak nihayet Super Mario Run Android ne zaman geliyor sorularına resmi bir cevap geldi.

iOS’ta yılbaşı döneminde en çok indirilen uygulama olarak büyük bir başarı yakalayan ve çıkmasından sonra 4 gün içinde 40 milyon kez indirilen Super Mario Run, Android için kesin olarak geliyor. Nintendo’nun Japonya’daki Twitter hesabından yapılan duyuruya göre Super Mario Run önümüzdeki Mart ayında Android platformuna gelecek. iOS’ta ücretsiz olarak indirilen, daha sonra tam sürüm için 26,99 TL ödenmesi gereken Super Mario Run’ın Android sürümünde fiyatların ne seviyede olacağı ise henüz bilinmiyor.

Super Mario Run
Super Mario Run
Price: Free
Super Mario Run
Super Mario Run
Price: Free+

Android cihazlarda yüklemek istediğiniz uygulama yada oyunların uzantıları APK uzantılı dosyalardır ve zaman zaman güncellemek gerekmektedir.Bu dosyalar ile çıkan yeni güncellemeleri indirebilir ve güncelleme yapabilirsiniz.Güncelleme işlemi için ise farklı yöntemler kullanabilirsiniz.Akla ilk gelen güncelleme yöntemi ise Google Play üzerinden yapılan güncelleme işlemidir.Buradan güncelleme işlemi için size gelen güncelleme uyarılarını takip ederek ister Wifi üzerinden,istersenizde gsm operatörünüz üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

google_play_guncelleme

1-Apk dosyalarınızı Google Play üzerinden güncelleme
İlk olarak Google Play hesabınıza giriniz.Cihazınızda yüklü olan uygulamaları ve oyunlara bakarsanız Google Play üzerinden şu seçenekleri görebilirsiniz.
Aç-Yükle-Güncelle Eğer uygulama telefonunuzda yüklü ise ve yeni bir sürümü çıkmışsa Güncelle seçeneği aktif hale gelmiş olacaktır.Güncelleme yaptığınız zaman wifi üzerinden yada gsm operatörünüz üzerinden güncellemeye başlayacaktır..

2-Diğer bir yöntem ise APK dosyasını farklı bir kaynaktan indirerek güncelleme yapmaktır.Birçok apk indirme sitesi bulunmaktadır.Eğer siz buradan farklı bir sürümü yani üst bir sürümü indirirseniz kurduğunuz zaman güncel sürümü telefonunuza yada tabletinize yüklemiş olacaktır.

android-bilinmeyen-kaynaklar

Bu işlem için ise cihazınızın Ayarlar bölümünden Bilinmeyen Kaynaklar sekmesini açmanız gerekecektir.Ayarlar > Güvenlik ekranında Bilinmeyen Kaynaklar yolu üzerinden aktif hale getirebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken durumların başında indirmiş olduğunuz APK dosyalarının güvenilir sitelerden indirilmiş olması gerekmektedir.Aksi halde virüslü yani zararlı dosyalara sahip APK uygulamaları cihazınıza zarar verebilir ve farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir