ZyXEL P660W Modem Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1629

ZyXEL P660W Modem Yazılım Güncelleme
Akıllı telefonlar,tabletler,bilgisayarlar gibi internete bağlanmamıza yardımcı olan modemler içinde belirli aralıklarda yazılım güncellemeleri çıkar ve güncellememiz gerekmektedir.Bu güncellemeler için ise firmalara ait siteleri takip ederek doğru güncelleme dosyalarını indirerek modem güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz.

1-Boş bir internet sayfası açıp ( Chrome, Explorer, FireFox, Safari Vb. ) adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp enter a basınız karşınıza modeminizin ayarlarını yapılandıracağınız yönetim sayfası gelecektir,bu sayfa da kullanıcı adı kısmına admin Şifre ekranına ise 1234 yazarak(kurulumda şifreyi değiştirmediyseniz, değiştirdiyseniz yeni şifrenizi giriniz) modem ara yüz ekranına giriş yapınız.

2-Modem ara yüzünden ;Bakım>Firmware güncelleme>Dosya Seç bölümden size gönderilen yada yukarıda bulunan model numarasından indirmiş olduğunuz .bin uzantılı dosyayı bulup yükleme başlatınız

3-“YÜKLEME” işlemi bittikten sonra modeminiz kendini yeniden başlatacak ve power ( güç ) ışığı sabitlendiğinde modeminize tekrardan erişim sağlayınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments