Microsoft Lumia 650 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
148

Microsoft Lumia 650 Güncelleme
Diğer mobil işletim sistemlerinde olduğu gibi yaygın olmasada belirli ülkeler tarafından halen kullanılan ve kullanılmaya devam eden cihazlardan biriside Lumia serisi cihazlar.Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Microsoft olarak satın alınmıştı.Bu satın almadan sonra cihaz isimleri değişti ve Nokia olan isimler Lumia Modelleri olarak karşımıza geldi.Belirli aralıklarda ise Lumia cihazlara güncellemeler geldi.Bu güncellemeler ile cihazımız daha stabil çalışır duruma gelebilir.Bu yazımızda ise Microsoft Lumia 650 modeline yazılım yükleme nasıl yapılır yada güncelleme nasıl yapılır onu göreceğiz…

Lumia cihazlarda güncelleme yada yazılım güncelleme yapabilmek için Lumia Software Recovery Tool programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.Programı bilgisayarınıza indiriniz ve kurulum işlemi yapınız.

Microsoft Lumia 650 özellikleri
5 inçlik ekranda 720p HD çözünürlük sunan cihazın ekranı AMOLED panel kullanıyor. Gücünü 1.3 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 212 işlemcisinden alan telefonda 1 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği bulunuyor.
Kamera tarafında 8 MP’lik arka kameranın yanı sıra 5 MP’lik ön kamera görüyoruz. Bağlantı tarafında ise LTE, NFC, Bluetooth 4.1 yer alırken 802.11ac yerine 802.11n Teknolojisi bulunuyor. Ayrıca cihazda FM radyonun da olduğunu belirtelim.

1-Data kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayınız
2-Daha sonra ise Lumia Software Recovery Tool programı açınız ve bilgisayarın telefonu tanımasını bekleyiniz.
3-Tanıma işleminden sonra eğer yeni bir güncelleme varsa Lumia Software Recovery Tool programı size söyleyecektir ve indirmeye başlayacaktır.

4-Kısa süre sonra ise güncelleme için gerekli yazılım dosyalarınız indirilmiş olacaktır.Burada yapmanız gereken yazılım yükleme işlemi bitene kadar data kablosunu çıkartmayınız yani bağlantıyı koparmayınız.

Not : Bu işlemler sonrası cihazınızda yaşanabilecek sorunlardan dolayı mutlaka cihazınızda bulunan rehber,resim,video vb.. bilgilerinizi yedeklemelisiniz..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir