Meizu M3 Note Güncelleme Nasıl Yapılır

1
474

Meizu M3 Note Güncelleme
Çin’den aldığınız bir Meizu marka tabletiniz varsa, bu telefonunuz, Avrupa ülkeleri için tasarlanan Flyme işlemcisinin International olan bir modülünü kullanıyordur. Bu farklılaştırılmış sürümde, üretici firma olan Flyme ile doğrudan bağlantı ne yazık ki kurulamamakta, bu yüzden de güncellemeler otomatik alınamamaktadır. Kullanıcılar bu sebepten ötürü, güncellemeleri manuel yaparak tabletlerini en son Meizu sürümüne getirme şansını yakalar. Ancak bu işlem de çok sıkıntılıdır. Çünkü güncelleme sonucunda tablet hafızası sıfırlanır. Bu da her güncellemede kullanıcılarının telefon yedeği almasına neden olur. Meizu’da oluşan bu otomatik güncelleme problemi, dil farklılaşmasından kaynaklandığı düşünülmektedir. Ana dili Çince olan işlemci, farklı dildeki alt yapıya geçirilmesi ile donanım çakışması yaşayıp, ana ekrandan gelen güncellemeleri karşılayamamaktadır.

Meizu M3 Note Manuel Güncelleme

Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi cihazınızın tüm bilgileri sıfırlanacağı için, güncelleme işlemi öncesi mutlaka yedekleme işlemini gerçekleştirin. Meizu yedeklemesi uzun bir süreç olduğundan bu konuda dağılmaması için girmiyoruz. Ancak, internette Meizu yedekleme hakkında pek çok kaynak bulabilirsiniz.

Cihazınızın yedeğini aldıktan sonra, gelelim güncelleme işlemine. İlk olarak http://www.flymeos.com/firmware adresine gidin. Burada, Meizu’nun kullandığı Flymeos işlemcisinin tüm modelleri için farklı sürümleri yer almaktadır. Siteye girdiğinizde telefon modelinizi seçin. (Telefon modelinizi net olarak seçemiyorsanız, görseller eşliğinde sizin telefonunuzun aynı tasarımına sahip görseli tıklayabilirsiniz.) Cihazını seçtiğinizde en son sürümü için Download ibaresini göreceksiniz. Buna tıkladığınızda, bir indirme işlemi başlayacaktır. İndirmeyi telefonunuza ya da cihazınıza doğrudan yapabilirsiniz.

İndirme işlemi sonrası, elde edeceğiniz Update.zip dosyasını açın.(Bilgisayara indirdiyseniz, telefonunuza atıp öyle açın.) Daha sonra, karşınıza gelen bir kurulum eki göreceksiniz. Bu ekte alt kısımda “Yeniden başlat” yazısını seçin. Meizu M3 Note cihazınız önce kapanacak, bir süre sonra yeniden açılacak ve kurulum ekranı ile karşılaşacaksınız. Kurulum bitene kadar lütfen, cihazı kapamayın. Bazen sistem dosyalarında oluşan hasardan ötürü kurulum yarım saat kadar sürebilmektedir. Kendisi açılana kadar bekleyin. 40 dakikadan fazla süren kurulum ekranı ile karşı karşıya kalmanız durumunda en yakın telefoncudan teknik destek alın. Ayrıca, “Firmware Corrupt” hatası almanız durumunda, işlemcinizi Çin için olan modülden, International modüle çevirin. Sorun düzelecektir.

 

 

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Meizu M3 Note Güncelleme Nasıl Yapılır"

avatar
  Subscribe  
Bildir
Ceren
Ziyaretçi

teşekkürler