Windows 7 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
6011

Windows 7 Güncelleme Nasıl Yapılır
Windows 7 Microsoft firmasının en iyi işletim sistemlerinden birisidir.Zamanla bu durum değişti ve yerini Windows 10 işletim sistemine bıraktı diyebiliriz.Artık son olarak Windows 10 işletim sistemi kullanılmaktadır.Tabi halen Windows 7 işletim sistemini kullananların sayısı bir hayli fazla görülüyor.Kullanıcılar Windows 7 için bir yazılım güncellemesi olmamasına rağmen kullanmaya devam ediyor.Paket olarak güncel bir Windows 7 işletim sistemine sahip olmayabilirsiniz.Peki eski yayınlanan güncelleme dosyalarına sahipseniz Windows 7 güncelleme nasıl yapılır..

windows7-otomatik-guncelleme

Windows 7 Otomatik Güncelleme
İlk olarak Başlat bölümüne geliniz ve Denetim Masasına giriş yapınız.Güvenlik yazan yeri tıkladıktan sonra karışımıza update / güncelleştirme bölümü gelecektir.

Windows 7 işletim sistemi için son güncelleme 27.10.2014 tarihinde yayınlanmıştır.Bu güncelleme 228 MB boyutunda ve internet hızınıza göre hızlı bir şekilde indirebilirsiniz yada isterseniz yukarıda gösterdiğimiz gibi otomatik olarak güncelleme yapabilirsiniz.

windows7-guncelleme

Windows 7
-Otomatik Güncelleştirmeler’i kendiniz etkinleştirmek için şu adımları uygulayın:
-Başlat’ı tıklatın, arama kutusuna Windows güncelleştirmesi yazın ve ardından Programlar listesinde Windows Update’i tıklatın.
-Sol bölmede, Ayarları değiştir’i tıklatın.
-İstediğiniz seçeneği belirleyin.
-Önerilen güncelleştirmeler’in altında, Önerilen güncelleştirmeleri önemli güncelleştirmelerle aynı şekilde ver veya Güncelleştirmeleri karşıdan yüklerken, kurarken veya bana bildirirken önerilen güncelleştirmeleri ekle onay kutusunu seçin ve ardından Tamam’ı tıklatın.

Otomatik Güncelleştirmeler’i devre dışı bırakma
-Otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bırakmak istiyorsanız şu adımları uygulayın:
-Başlat’a tıklayın, Çalıştır’a tıklayın, sysdm.cpl yazın ve Enter tuşuna basın.
-Otomatik Güncelleştirmeler sekmesini tıklatın ve Otomatik Güncelleştirmeleri Kapat seçeneğini tıklatıp seçin.
Tamam’ı tıklatın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir