Ses Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır

0
309

Ses Kartı Güncelleme
Bilgisayarınızdan daha iyi ses alabilmek için belirli aralıklarda diğer donanımları güncellediğiniz gibi ses kartınızda güncellemeniz gerekmektedir.Özellikle oyun oynayanlar yada film izleyenler için ses önemli bir durum diyebiliriz.Bu gibi güncellemeler sayesinde daha stabil çalışan bir ses kartınız olacaktır.

Bu konumuzda sizlere ses kartı güncelleme ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.Bildiğiniz gibi ses kartları masaüstü ve dizüstü bilgisayar için kullanılmaktadır.Bu bilgisayarların ise belirli serileri ve modelleri bulunmaktadır.Bu modeller üzerinde ise farklı güncellemeler çıkmaktadır.İndirmek istediğiniz güncellemer dosyaları o bilgisayar için yapılmış olup farklı bir güncelleme dosyasını indirip kurulum yapamazsınız.

Bir çok markaya ait ses kartı bulunmaktadır ve en çok kullanılanların arasında ise Realtek bulunmaktadır.Realtek ses kartına ait bir güncelleme uygulaması yoksa güncelleme işlemini Realtek resmi sitesi üzerinden yapmanız gerekmektedir.Yani Exe uzantılı dosyasını indirerek güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

realtek-ac97-kurulum

Bu şekilde yani kurulum dosyasını indirdikten sonra kurulum yaparak güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.Eğer farklı yada hatalı bir dosya indiremediyseniz kurulum kısa süre sonra bitecektir ve güncelleme tamamlanacaktır.Kurulum işleminden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Eğer bu tarz bir güncelleme yapmak istemiyorsanız program ile güncelleme yapabilirsiniz.Yani güncelleme için bir program indirerek güncelleme işlemine başlayabilir ve bilgisayarınızda bulunan istediğiniz donanımı güncelleyebilirsiniz.

Bu programlardan biriside SlimDriver programıdır. SlimDrivers programı sayesinde istediğiniz gibi donanımlarınızı seçenebilir ve güncel sürümlerini kurabilirsiniz.Bu sayede tek tek güncelleme dosyalarını araştırmaya gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir