Samsung Galaxy J3 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1517

Galaxy J3 Güncelleme
Galaxy J3 Güncelleme Samsung firmasının J serisi olarak çıkardığı ve düşük bütçeli akıllı telefonlarından birisidir.Cihaz üzerinde gelen işletim sistemin android 5.1.1 yani Lollipop işletim sistemidir ve eğer yeni bir güncelleme gelirse konumuz üzerindeki bilgileri takip ederek güncelleme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Not : Galaxy J3 modelini güncellemek istiyorsanız ilk olarak cihazın bir yedeğiniz mutlaka almalısınız.Özellikle yeni bir kullanıcı iseniz yedek almadan işlemi yapmayınız ve hatalı bir durum olursa geri dönüşü olmayan bir işlemdir ve tüm bilgilerinizi silinecektir.

Samsung Galaxy J3 Özellikleri
-İşletim Sistemi : Android 5.1.1 (Lollipop)
-Ekran ölçüleri : 5.0 inç
-Çözünürlük : 720 x 1280 piksel (HD)
-Ekran tipi : Super AMOLED
-Çözünürlük (arka) : 8 Megapiksel, 3264×2448 piksel
-Özellikleri : Panoramik Çekim, HD, Coğrafi etiketleme
-Video Özellikler : 1080p@30fps, 720p@30fps
-Ön Kamera : 5 Megapiksel
-Yonga Seti : Qualcomm Snapdragon 410 (8916) / 64 bit
-İşlemci (CPU) : 4-çekirdekli, 1.2 GHz, ARM Cortex-A53
-Grafik İşlemcisi (GPU): Adreno 306
-Sistem Belleği (RAM) : 1.5 GB RAM
-Dahili Hafıza : 8 GB
-Arttırılabilir Hafıza : microSD 128 GB kadar
-Kapasite : 2600 mAh, Li-Ion

Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme

OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce
Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.
Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)
Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.
Root edilmiş cihaz kullanmayın.

galaxy_s6_guncelleme

Yukarıdaki işlem OTA güncellemesi olarak server üzerinden yapılmaktadır.Aynı işlemi isterseniz Samsung Kies yada Odin programı Samsung Galaxy J3 Güncelleme yapabilirsiniz.Yani bu işlemden biraz daha karışık ve farklıdır diyebiliriz.

note_3_kies_guncelleme

Burada cihaz ismi çok önemli değil sadece doğru bir şekilde yedekleme işlemine başlayabilir ve bilgilerinizi istediğiniz bir klasöre yedekleyebilirsiniz.

note3_guncelleme_nasil_yapilir

Siz güncelleme işlemine başladıktan sonra ise cihaz için yeni sürüm yüklenmeye başlayacaktır ve bu işlem biraz uzun sürebilir.Bu süre zarfında lütfen bilgisayar ile cihaz arasında bağlantıyı sağlayan data kablosunu ellemeyiniz ve çıkartmayınız.Aksi halde işlem yarım kalacaktır ve sorunlar yaşayabilirsiniz.

Diğer bir işlem ise Odin ile güncelleme işlemidir.Odin ile yapılan işlem aslında bir güncelleme işlemi değildir.Sıfırdan yazılım atma olayıdır.Yani cihazın içerisinde herşey silinir ve işletim sistemi yeniden kurulacaktır.

Peki Odin ile güncelleme işlemi nasıl yapılır onu görelim..
İlk olarak cihazınınızı Download Moda alınız.“Ses Kısma + Güç + Ev” tuşlarına aynı anda basın ve Warning (Uyarı) ekranı gelene kadar basmaya devam edin.Warning (Uyarı) ekranını geçmek için “Ses Açma” tuşuna basın. Artık Download Mode’undasınız.

download_mode_nedir

Cihazı download mod işlemini yaptıktan sonra ise bilgisayarınıza bağlayınız.Burada gerekli driver dosyaları bilgisayarınızda yüklü ise Odin programı cihazın hangi porta bağlı olduğunu görecektir.
Daha sonra ise size gerekli olan cihazı yazılımını indiriniz.Gereken yazılımı ise Sammobile sitesinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.Konumuzdaki cihazın listesi ise aşağıdaki gibi verilmektedir.

odin-guncelleme-nasil-yapilir

Sammobile sitesinden indirmiş olduğunuz dosyayı Winrar ile açınız ve PDA yazan yere aktarınız.Bu işlemden sonra herşey hazırdır ve Start diyebilirsiniz.İşlem 10 dakika kadar sürecektir lütfen işlem sırasında hiçbir şekilde Odin programına ve cihaza müdahale etmeyiniz.

Not : Bu işlem sonunda cihazda bulunan tüm bilgiler silinecektir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir