İphone Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır

1
9704

İphone Uygulama Güncelleme
Bildiğiniz gibi Apple marka cihazların uygulama ve oyun indirme,güncelleme merkezi olarak App Store kullanılmaktadır.Yazılımcılar belirli aralıklarda uygulamaları ve oyunları için belirli güncellemeler yayınlamaktadır.Bu güncellemeleri ise Android cihazlardaki gibi birkaç yöntem üzerinden yapamayabilirsiniz.İOS cihazlarda APK uzantılı dosyalar yoktur ve istediğiniz gibi anında bir güncelleme yapamayabilirsiniz.Bu işlem için en güvenilir yöntem App Store diyebiliriz.App Store üzerinden internet bağlantınız ile hızlı bir şekilde güncelleme yapabilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda
1-Ayarlar > iTunes ve App Store öğesine dokunun.
2-Henüz giriş yapmadıysanız, Apple Kimliğiniz ve parolanızla giriş yapın.
3-Otomatik olarak indirilmesini istediğiniz içeriği açın.

iphone-uygulama-guncelleme
Müzikler, Uygulamalar veya Kitaplar için Otomatik İndirmeler’i açtıktan sonra, herhangi bir aygıtta iTunes Store, App Store veya iBooks Store’dan yeni satın aldığınız tüm öğeler tüm aygıtlarınıza otomatik olarak indirilir.
Güncellemeler’i açtıysanız aygıtınızda bulunan uygulamaların yeni sürümleri kullanıma sunulduğunda aygıtınıza otomatik olarak indirilir.
iPhone veya iPad Wi-Fi + Cellular aygıtınızda Otomatik İndirmeler özelliğini hücresel ağ üzerinden açıp kapatabilirsiniz. Ayarlar > iTunes ve App Store’a gidip Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini açın veya kapatın. Hücresel Veri indirmelerinde dosya büyüklüğü en fazla 100 MB olacak şekilde sınırlanmıştır.


Bu işlemlerden sonra güncelleme işlemi için App Store mağazasına giriş yapınız.Sağ alt köşede Güncellemeler bölümüne giriş yapınız.Eğer güncelleme varsa büyük ihtimal kaç tane olduğuna ait sayı ile kırmızı bir şekilde gösterecektir.

Diğer bir güncelleme yöntemi ise biraz yavaş olabilir.App Store mağazası dışında farklı sitelerden indirme yapabilirsiniz.Burada Google üzerinden arama yaparak uygulama sitesi bulabilirsiniz.En çok kullanılan sitelerden biriside hipstore sitesi diyebiliriz.Buradan giriş yaptıktan sonra istediğiniz uygulamayı anında indirebilirsiniz ama dediğimiz gibi biraz yavaş olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bilal

elinize sağlık