Google Play Uygulama Güncelleme Yapamıyorum

0
7244

Genel olarak bazı android işletim sistemine sahip cihazlarda en çok karşınıza çıkan sorunlardan birisi Google Play üzerinden güncelleme hatalarıdır.Büyük ihtimalde istediğiniz uygulamayı yada oyunu indiremediğiniz için sinir olabiliriz ve sorunları çözmeye çalışırız.Bizde sizler için android uygulama ve oyun indiremediğiniz zaman neler yapılmalıdır onu anlatacağız.

1-Depolama hatası alabilirsiniz
Depolama hatasını en çok General Mobile yada o tarz cihazlarda karşılaşabilirsiniz.Siz ne kadar telefondan uygulama,oyun,resim silsenizde sorun ortadan kalkmayabilir.Genel olarak sorun ortadan kalmıyorsa yazılım atmanı gerekebilir yani cihazı tamamen sıfırlamanız gerekebilir.Tabi ilk olarak yapmanız gereken cihazdaki bilgilerinizi yedekleyiniz ve yer açmaya çalışınız.Bu yüzden güncelleme olmayabilir.Eğer yer açılırsa güncelleme işlemi olacaktır.

2-Google Play Store Önbellek temizleme
Diğer bir işlem ise Google Play ön belleğini silerseniz ve cihazda yeterinde yer varsa güncelleme işlemi kısa süre sonra başlayacaktır.Tabi diğer bir unsur ise önbellek dosyalarının artmasından kaynaklanan şişme olacaktır.Eğer Google Play Store uygulamasının Ayarlar — Uygulamalar bölümünden önbellek temizleme işlemini yaparsanız indirme işlemine başlayacaktır.

google-play-store-onbellek-silme

Google Play Store önbelleğini temizleyin
-Cihazınızda Ayarlar menüsünü açın.
-Uygulamalar’a veya Uygulama Yöneticisi’ne gidin. (Bu seçenek, cihazınıza bağlı olarak farklı olabilir.)
-Listeyi Tüm uygulamalar’a kaydırın ve sonra aşağı kaydırarak Google Play Store uygulamasına gelin.
-Uygulama ayrıntılarını açın ve Zorla durdur düğmesine dokunun.
-Önbelleği temizle düğmesine dokunun.
-Yukarıdaki adımları yineleyin, ancak 3. adımdaki Google Play Store’un yerine Google Play hizmetleri’ne gidin.
-Uygulamayı indirmeyi yeniden deneyin.

Bu işlemler sadece indirme işlemine engel değil aynı zamanda Google Play Store üzerindeki birçok hatanında başlangıcıdır diyebiliriz.

Eğer halen sorunlar devam ediyorsa Google Play hesabınızı kaldırıp aynı şekilde hesabınızı tekrar açabilirsiniz.Bu işlem için ise…

google-play-hesabi-kaldirmak

Google hesabınızı kaldırıp yeniden ekleyin
Önbelleği ve verileri temizlediğinizde sorun çözülmüyorsa Google hesabınızı kaldırın, cihazınızı yeniden başlatın ve Google hesabınızı yeniden ekleyin.

-Cihazınızda Ayarlar menüsünü açın.
-Hesaplar’ın altında, kaldırmak istediğiniz hesabın adına dokunun. Google hesabı kullanıyorsanız, Google’a ve sonra hesaba dokunun.
-Ekranın sağ üst köşesindeki Menü simgesine dokunun.
-Hesabı kaldır’a dokunun.
-Cihazınızı yeniden başlatın ve hesabınızı yeniden ekleyin. Sonra, uygulamayı indirmeyi deneyin.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir