iPad Yazılım Güncelleme

0
1540

Ipad marka IOS işletim sistemli tabletlerinizin yazılımlarını güncel tutmazsanız, virüs gibi zararlılara davetiye çıkarabileceğiniz gibi tablette yavaşlama gibi pek çok sorunla da muhatap olursunuz. Tabletinizi güncellemek ise son derece kolay. Öncelikli olarak tablet hafızasının yedeğini alıyoruz.

Ipad Hafızasını Yedekleme

   Seçeneği iCloud ve iTunes için ayrı ayrı ele alıyoruz.

  • iTunes için Yedekleme:
      • aygıtını bilgisayara bağlayın. “Bu Bilgisayar’a Güvenilsin Mi?” sorusuna onay verin. iTunes aygıtın yazılımdan iPad’ini seçin. IOS “Sağlık ve Aktivite” verilerini yedeklemek için şifreleme yapmanız gerekmektedir. Kolay bir şifre yazıp onay verin. Özet kısmından “Şimdi Yedekle” düğmesine tıklayın. İşlem sonrasında iTunes tercihleri’ni tıklayın. Burada Aygıtlar’a giderek, yedeklemenizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.

    ipad-guncelleme

  • iCloud için Yedekleme:
    • Ayalar>iCloud’a tıklayın. iClous Yedekleme ibaresini yeşil yapın. Şimdi Yedekle dedikten sonra, bir iki dakika içerisinde yedeklemeniz tamamlanacaktır. İşlem bittikten sonra bazen hata mesajı almasanız da, başarısız yedekleme ile karşılaşabilirsiniz. Yedekleme kontrolü için, Ayarlar>iCloud>Saklama Alanı’na gelin burada Saklama Alanını Yönete tıklayın. Karşınızda az önce yaptığınız yedekleme bilgileri duruyorsa, yedeklemeniz başarılıdır.

İster iTunes kullanın ister iCloud, yedeklemenizi yapmadan önce mutlaka Wi-Fi ile internete bağlı olduğunuzdan emin olun. İnternet bağlantınızı kendi paketinizden karşılamak istiyorsanız, Ayarlar’dan öncelikli seçeneği mobil veri olarak değiştirin.

             Ipad Yazılım Güncelleme


   Teknik olarak IOS işletim sistemli tüm cihazlarda güncelleme birbirine benzer. Ayarlar’a tıklayın. Ardından sırasıyla Genel ve Yazılım Güncelleme’ye tıklayın. Burada “İndir ve Yükle” bağlantısına tıklayın. Ipadlerde sistem dosyasının çok fazla olmasından ötürü bazen yetersiz alan uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir uyarı alıyorsanız, bazı uygulamaları kaldırın ya da bazı belgeleri silin. Uygulamaların önbelleklerini temizleme de biraz alan oluşturacaktır.

Yeterli alanı ihtiva ettikten sonra “Yükle” aynı yere gelip, Yükle düğmesine tıklayın. Şu anlık işiniz varsa (Güncelleme süresince tabletinizi kullanamayabilirsiniz.) Yükle düğmesinin yanındaki Sonra düğmesine tıklayın. Burada iki seçenekten kendinize en uygun olanını seçip, ileri bir güncelleme tarihi belirleyin.

Ipadler IOS’un farklı sürümlerini kullanabilmektedir. Güncelleme ile en son sürüme sahip olursunuz. Ancak ipadiniz bu sürümü kaldırmıyorsa, güncellemeniz olmayacaktır. Güncelleme sonunda IOS sürümünüzü kontrol ediniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments