Nvidia Ekran Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1443

Bilgisayarınızdan daha iyi performans almak için belirli aralıklarda Ekran Kartı Güncelleme işlemi yapılmalıdır.Ekran Kartı Güncelleme işlemiyle görüntü performansınız daha iyi olacaktır ve daha stabil bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.Bu gibi güncellemeler oyun yada grafik çözünürlüğünüzü arttıracaktır.

Bu konumuzda ise Nvidia Ekran Kartı Güncelleme işlemini anlatmaya çalışacağız.Bildiğiniz gibi ekran kartları masaüstü ve dizüstü bilgisayar için kullanılmaktadır.Bu bilgisayarların ise belirli serileri ve modelleri bulunmaktadır.Bu modeller üzerinde ise farklı güncellemeler çıkmaktadır.İndirmek istediğiniz güncellemer dosyaları o bilgisayar için yapılmış olup farklı bir güncelleme dosyasını indirip kurulum yapamazsınız.

Eğer Nvidia Ekran Kartı Güncelleme işlemi yapmak istiyorsanız ilk olarak bu işlemi Nvidia sitesi üzerinden başlamanız gerekmektedir.Aksi halde farklı bir yerden indirmeye çalıştığınız güncelleme dosyaları bilgisayarınıza zarar verebilir.

ekran-karti-guncellemeTip yazan bölümden hangi model bir ekran kartınızın olduğunu göstermektedir.Ekran kartı tipi ise son çıkan cihazlarda ise Geforce olarak yazabilir yada en çok piyada bulunan ekran kartı tipi diyebiliriz.Daha sonra ise Seri yazan yerden hangi cihazınız varsa onun için Notebook yada Masaüstü ekran kartları için seriler yazmaktadır buradan seçerek işleme devam edebilirsiniz..
Diğer önemli nokta ise hangi işletim sistemini kullanıyorsanız Sistem yazan yerden onu seçmelisiniz.Windows 7 ise yada 64 bit işletim sistemi ise onu seçmelisiniz.
Dil olarak ise kullandığınız dile göre güncelleme dosyalarını indirme işlemine devam edebilirsiniz.

ekran_karti_guncelleme

Kabul Et ve Yükle dedikten sonra bilgisayarınıza bir exe uzantılı dosya inecektir.Bu işlem internete hızınıza göre belli olacaktır.Eğer hızlı bir internet bağlantınız varsa kısa zaman sonra indirme işlemide bitmiş olacaktır.

Versiyon: 372.70
Tip: Grafik Sürücüsü
Sürüm Tarihi: Tue Aug 30, 2016
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit
Dil: Turkish
Dosya Boyutu: 346.71 MB

ekran_karti_nasil_guncellenir

İndirme işleminden sonra ise kurulum işlemine geçeceksiniz.Kurulum işlemi ise daha önce program kurduysanız aynı işlemi yapacaksınız ve güncelleme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir