İphone Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

0
1279

İphone Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır
İphone yada farklı bir akıllı telefon kullanıyorsanız belirli aralıklarda İphone Yazılım Güncelleme yada android yazılım güncelleme yapıyorsunuz demektir.Bildiğiniz gibi Apple firması belirli aralıklarda piyadaki cihazları için güncellemeler yayınlamaktadır.Bu güncellemeler ile birlikte kullandığınız Apple cihazınız daha stabil halde çalışacaktır ve kullanacaksınız.
Peki İphone yada farklı bir cihazınız varsa güncelleme işlemini nasıl yapabilirsiniz yada hangi program ile güncelleme yapabilirsiniz onu görelim..İphone Yazılım Güncelleme işlemi için ilk olarak İtunes programını indirmeniz gerekmektedir.Yani bilgisayar üzerinden İphone Yazılım Güncelleme yapmak istiyorsanız İtunes programı kesinlikle olması gerekmektedir.
-Bilgisayarınıza iTunes’un en son sürümünü yükleyin.
-Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın.
-iTunes’u açın ve aygıtınızı seçin.
-Özet’i tıklayın, ardından Güncellemeleri Denetle’yi tıklayın.

iphone_yazilim_guncelleme

İndir ve Güncelle’yi tıklayın.

Peki Wifi ile güncelleme nasıl yapılır
-Aygıtınızı güç kaynağına takın ve Wi-Fi ile Internet’e bağlanın.
-Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
iphone-6s-guncelleme


-İndir ve yükle dediğiniz zaman güncelleme işlemi başlayacaktır.Bu süre zarfında cihazınızı kapatmayınız ve şarjının yükske olmasına dikkat ediniz.
En önemli işlem ise güncelleme işlemine başlamadan mutlaka cihazınızın bir yedeğinizi alınız aksi halde yaşacağınız sorunlara karşı önlem almış olursunuz.

Not : Hangi işlemi yaparsanız yapınız..Güncelleme işlemine başlamadan önce mutlaka cihazda bulunan bilgilerinizin bir yedeğini mutlaka alınız ve güncelleme işlemine o şekilde başlayınız..

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments