Facebook Şifre Güncelleme Nasıl Yapılır

0
203
Facebook Şifre Güncelleme

Facebook Şifre Güncelleme
Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. 4 Şubat[2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm okullar Facebook’ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

Facebook sitesine giriş yapmak istiyorsanız ilk olarak kayıt olmanız gerekmektedir ve daha sonra ise bu kayıt olduğunu kullanıcı adı üzerinden de şifre ile hesabınızı kullanabilirsiniz.Zaman zaman bu şifreyi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz yada şifre güncelleme işlemi yapabilirsiniz.

Facebook Şifre Güncelleme – Facebook Şifre Değiştirme
-Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan simgesine tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin
Şifre‘ye tıklayın
-Mevcut ve yeni şifrelerinizi yazın
-Değişiklikleri Kaydet‘e tıklayın

Eğer şifrenizi bilmiyorsanız ve şifre değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız Şifremi Unuttum seçeneğini tıklayınız.Daha sonra ise buradan ister kayıt olduğunuz mail yada cep telefonu numaranızı yazınız.Buradan size bir hatırlatma şifresi yollanacaktır.Hatırlatma maili yada mesajı ile size gelen kodu istenilen yere girdiğiniz zaman ise yeni bir şifre tanımlama yapabilir ve yeni şifresinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir