Sony Xperia Z5 Premium Dual Güncelleme Nasıl Yapılır

0
158

Sony Xperia Z5 Premium Dual Güncelleme
Android akıllı telefonlarda yada tabletlerde daha stabil bir kullanım sağlayabilmek için firmalar tarafından belirli zaman aralıklarında yazılım güncellemeleri yayınlanmaktadır.Bu güncellemeler ile cihaza yeni özellikler gelebilir ve daha stabil çalışabilir.Bu konumuzda ise Sony Xperia Z5 Premium Dual Güncelleme Nasıl Yapılır onu anlatacağız.

Sony Xperia™ cihazımı neden güncellemeliyim?
Yeni yazılım güncellemeleri en yeni ve iyileştirilmiş özellikleri, işlevleri ve güvenlikle ilgili geliştirmeleri sağlayarak Xperia™ cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır. En yeni yazılıma güncellemek, cihazınızın daha hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlar ve tüm potansiyel performans sorunlarını çözmenin en hızlı ve kolay yoludur.
Yazılım güncellemesinin ardından, multimedya dosyaları ve kayıtlar gibi kişisel içeriklerinizin tümünü kullanmaya devam edebileceğinizi unutmayın.

Xperia™ cihazınızdan kablosuz olarak güncelleyin
Kablosuz olarak mevcut güncellemeleri kontrol etmek için şuraya gidin: Ayarlar > Telefon/tablet hakkında > Yazılım güncellemesi.
Veri trafiği ücretlerinden kaçınmak için Wi-Fi® bağlantısı kullanılmasını öneririz.Kablosuz yazılım güncellemelerinin kullanılabilirliği, ülkenize ve/veya operatörünüze bağlıdır.

Not : Xperia™ cihazınızdaki yazılımı güncelleyebilmeniz için dahili bellekte en az 500 MB boş alan gerekir. Bellekte yeterli boş alan yoksa yeni yazılım kullanılabilir olduğunda bildirim almazsınız.

Wifi üzerinden güncelleme yapabildiğiniz gibi aynı zamanda bilgisayar bağlantısı sayesinde de yazılım güncelleme işlemi yapabilirsiniz.Bu işlem için bir adet bağlantı kablosu gerekmektedir. Daha sonra PC Companion programını güvenilir bir siteden indirmelisiniz.

PC Companion programının bilgisayarınızda çalışabilmesi için gereken Sistem gereksinimleri
-Geniş bant İnternet bağlantısı
-Intel® Pentium® 4, 3,6 GHz veya eşdeğer AMD işlemci
-5 GB boş sabit disk alanı
-2 GB RAM
-1 adet kullanılabilir USB 2.0 ya USB 3.0 girişi ve USB kablosu
-Microsoft® Windows XP™ SP3 (32 bit), Vista (32/64 bit), Windows 7 (32/64 bit), Windows 8/8.1 (32/64 bit) veya Windows 10

1-Güncelleme işlemine başlamadan bilgisayarınıza PC Companion kurmuş olmanız gerekmektedi.PC Companion sayesinde sadece telefonunuzu güncellemiş olmazsınız aynı zamanda sıfırlamış ve daha stabil bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sony Xperia Z3 yazılımını güncellemek istiyorsanız ilk seçeneğini seçebilirsiniz.Daha sonra ise karşınıza çıkacak olan seçeneği işaretlemelisiniz.

2-Buradan sonra ise kullanmakta olduğumuz sony cihazımızı bulmamız gerekmektedir.Konumuzda olduğu gibi bizde Sony Xperia Z3 modelini seçmemiz gerekmektedir.

Yazılım güncelleme işlemi için karşınıza bir uyarı çıkacaktır.Burada kırmızı ile belirtilen bölümde cihazda bulunan bilgilerinizin silineceği ve yedekleme yapmanızı söylemektedir..Alt bölümde ise hafıza kartınızda bulunan bilgiler sağlam bir şekilde duracağını söylemektedir.

Bu işlemde ise telefonunuza ait olan yazılım dosyalarını indirmektedir.Bu indirme işlemi internet hızınıza bağlıdır ve eğer hızı bir internet bağlantınız varsa kısa süre sonra bitecektir ve cihazınıza yükleme işlemine bağlayacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir