Yandex Navigasyon Güncelleme Nasıl Yapılır

0
118

Yandex Navigasyon Güncelleme
Yandex Navigasyon, ücretsiz navigasyon ve harita hizmetiyle sürücülerin gidecekleri yerlere daha çabuk ulaşmalarını sağlar. Yoldaki trafik kazaları, devam eden yol çalışmaları ve genel trafik yoğunluğu gibi tüm kapsamlı yol durumu bilgilerine sürekli erişen uygulama, bu güncel verilere dayanarak seçilen noktaya kadar en uygun ulaşım rotasını hesaplar. Başta en hızlı seçenek olmak üzere kullanıcıya en fazla 3 adet alternatif ulaşım rotasını harita üzerinde önerir. Önerilen bir rota üzerinde ücretli geçiş varsa Yandex Navigasyon kullanıcıyı bu konuda önceden uyarır. Kendi konumunuzun yakınında dahil olmak üzere herhangi bir konumdaki ATM, eczane, AVM gibi çeşitli yerleri aratabilir, bu noktalara rota oluşturabilirsiniz.

Yandex Navigasyon yolculuk sırasında, yapılması gereken tüm dönüşleri ve diğer manevraları sürücüye harita üzerinde görüntüler, dönüş öncesi sesli yönlendirme yapar ve seçilen varış noktasına kaç kilometre veya kaç dakika kaldığını ekranda gösterir.

Yandex Navigasyon Özellikleri
• Kapalı yollar ve trafik yoğunluğu hakkında bilgi alabilirsiniz.
• Sesli komut desteği sayesinde dikkatiniz dağılmadan yol tarifi alabilirsiniz.
• Yazmadan sesli arama ile yolu bulur.
• Yolunuz üzerindeki kurumları anında bulur.
• 3 boyutlu binalar, gece ve gündüz modu ile navigasyonu keyifli hale getirir.
• Haritalar otomatik güncellenir.
• Yeni yollar keşfedebilir, yeni yerler görebilirsiniz.

Android cihazlarda yüklemek istediğiniz uygulama yada oyunların uzantıları APK uzantılı dosyalardır ve zaman zaman güncellemek gerekmektedir.Bu dosyalar ile çıkan yeni güncellemeleri indirebilir ve güncelleme yapabilirsiniz.Güncelleme işlemi için ise farklı yöntemler kullanabilirsiniz.Akla ilk gelen güncelleme yöntemi ise Google Play üzerinden yapılan güncelleme işlemidir.Buradan güncelleme işlemi için size gelen güncelleme uyarılarını takip ederek ister Wifi üzerinden,istersenizde gsm operatörünüz üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

google_play_guncelleme

1-Apk dosyalarınızı Google Play üzerinden güncelleme
İlk olarak Google Play hesabınıza giriniz.Cihazınızda yüklü olan uygulamaları ve oyunlara bakarsanız Google Play üzerinden şu seçenekleri görebilirsiniz.
Aç-Yükle-Güncelle Eğer uygulama telefonunuzda yüklü ise ve yeni bir sürümü çıkmışsa Güncelle seçeneği aktif hale gelmiş olacaktır.Güncelleme yaptığınız zaman wifi üzerinden yada gsm operatörünüz üzerinden güncellemeye başlayacaktır..

2-Diğer bir yöntem ise APK dosyasını farklı bir kaynaktan indirerek güncelleme yapmaktır.Birçok apk indirme sitesi bulunmaktadır.Eğer siz buradan farklı bir sürümü yani üst bir sürümü indirirseniz kurduğunuz zaman güncel sürümü telefonunuza yada tabletinize yüklemiş olacaktır.

android-bilinmeyen-kaynaklar

Bu işlem için ise cihazınızın Ayarlar bölümünden Bilinmeyen Kaynaklar sekmesini açmanız gerekecektir.Ayarlar > Güvenlik ekranında Bilinmeyen Kaynaklar yolu üzerinden aktif hale getirebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken durumların başında indirmiş olduğunuz APK dosyalarının güvenilir sitelerden indirilmiş olması gerekmektedir.Aksi halde virüslü yani zararlı dosyalara sahip APK uygulamaları cihazınıza zarar verebilir ve farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir