Avea inTouch 4 Güncelleme Nasıl Yapılır

0
506

Android işletim sistemlerinin kullandığı cihazlardan biriside gsm operatörleri tarafından çıkartılan cihazlardır.Fiyat olarak uygun olan bu cihazlar özellik bakımından yeni kullanıcıları tatmin edecek şekilde üretilmiştir.Son olarak ise Avea yani Türk Telekom firmasının satışa sunduğu Avea inTouch 4 modelidir…

Avea inTouch 4 Özellikleri
Avea inTouch 4, 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameraya sahip. 5 inç HD IPS ekrana sahip cihaz 64 bit destekli Snapdragon 410 işlemciyi bünyesinde bulunduruyor. Adreno 306 grafik işlemcisi ve 1 GB RAM gibi özelliklere sahip cihaz, Android 4.4.4 KitKat işletim sistemini kullanıyor. 4G teknolojisini içinde barındıran akıllı telefon, Battery Guru özelliği ile pil tasarrufunu ön plana çıkartan 2100mAh bataryaya sahip. Avea inTouch 4 renk olarak karbon siyahı, titanyum grisi ve altın renk seçenekleriyle sunuldu.

Avea inTouch 4 SD kart ile Android Lollipop güncellemesi adımları

  • Yazılım Güncellemesi sırasında tüm veriler silineceğinden mutlaka cihazın yedeği alınmalıdır. Cihazın içindeki tüm verilerinizi mutlaka yedeklemeyi unutmayın.

 

  • Pil seviyenizin en az %50 ve üzeri olmasını (batarya ikonunun yeşil renkte olmasını) sağlayınız. Eğer pil düzeyi bundan az ise öncelikle cihazınızı şarj ederek en az bu seviyeye gelmesini sağlayınız. Güncelleme işlemi sırasında cihazınızı şarja takmayınız. Bu bir takım bilgi kaybına veya cihazınızın donmasına sebep olabilir.

 

  • Update.zip” isimli dosyayı indirin ve bilgisayarınıza kaydedin. Dosya ismi “update.zip” olarak kalmalıdır. Lütfen dosya ismini değiştirmeyin.

 

  • SD kartınızı bilgisayara takın ve “update.zip” dosyasını SD kartınıza kopyalayın. Dosya SD kartta Ana dizine kopyalanmalıdır.

 

  • Cihazınızdaki SIM kartı çıkarınız. İndirdiğiniz “update.zip” klasörünü isminin ve boyutunun hafıza kartına(SD kart) kopyaladığınız ile uyumlu ve aynı olduğunu doğrulayınız. Güncelleme işleminde SD karttaki verileriniz de silinir, bu yüzden dosyalarınızın yedeğini almanızı, mümkünse güncelleme işlemi için boş bir SD kart kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

  • SD kartınıza “update.zip” dosyasını kopyaladıktan sonra telefonanızda bulunan SD kart yuvasına kartı yerleştirin. Ardından aşağıdaki yolu izleyerek cihazımızı SD kart ile güncelleyeceğimiz menüye ulaşabilirsiniz. Ayarlar>Telefon Hakkında>Sistem Güncellemeleri>Hafıza Kart Güncellemeleri butonuna tıklayıp açılacak onay ekranında “OK” butonuna bastıktan sonra cihaz kapanıp güncelleme işlemini başlatacaktır. Güncelleme işlemi bitince cihaz kendisini açacaktır. Eğer cihazınız “update.zip” isimli klasörü bulamaz ise hata verecektir. Klasörü hafıza kartınızın ana dizinine kopyaladığınızdan emin olunuz.

 

 • Güncelleme işlemi 4-5 dakika kadar zaman alır. Eğer cihazınız bu süre içinde açılmaz ise tekrar güncellemeyi deneyiniz. Eğer cihazınız yine açılmaz ise teknik servisiniz ile irtibata geçiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir